Kiire.ee testimiseks avatud

Kiire.ee on avanud osaliselt oma uksed ning esmamulje on vägagi hea. Kõik kategooriad on ilusti esilehel olemas ja mugavalt kättesaadav – võibolla küll natuke raske on sealt soovitud lõiku esimese hooga leida, infotulv on üpris suur, aga sellest saab üle. Minul on Firefoxil sisse lülitatud “Begin finding when you begin typing,” mis peaks ka Operal täiesti olemas olema ja see featuur aitab ilusti hädast välja. Ainsaks probleemiks on, et vaikimisi saab otsingukast fookuse, nii et kohe hoogsalt trükkima hakates, ei asu brauser mitte soovitud teksti otsima, vaid täidab hoopis otsingukasti. Ehk, et üks lisa hiireklikk fookusest vabastamise tarbeks. Igatahes, paremat versiooni, sellist, kus oleks kergem silmaga kategooriaid hoovata ja samas kõik asjad olemas oleks, mina välja mõelda ei suuda. Võibolla ainult, kui põhikategooriad oleks veelgi rohkem esile tõstetud, aga need on pisiasjad.

Kasutajaks registreerimine käib kiirelt, registreeimise kinnitusmeili tuli küll üle minuti oodata, aga see võis olla ka mu enda postkasti viga. Mingisuguseid üleliigseid kohustuslikke väljasid, mida kohustuslikus korras täitma peab, ei olnud, mis on juba iseenesest positiivne.

Veelgi parem oleks, kui puuduks ka emaili lisamise kohustus, tuleks lisada vaid soovitav kasutajanimi ning parool, kuid on arusaadav, et kuna tegu on reaalsete asjadega, millega lehel kaubeldakse, peab mingisugunegi kontaktivõimalus kõikide kasutajatega olemas olema.

Otsing on, niipalju, kui praeguse peaaegu olematu kuulutuste arvu juures järeldada võis, väga hea. Kui kriteeriumitele vastab üks kuulutus, siis see koheselt ka kuvataksegi, kui mitu, siis ilmneb tavapärane nimekiri. Otsida saab kõikide sõnade järgi, mis kuulutuses üldse eksisteerivad. Ainult, et hetkel, ilmselt veel katsetuste faasis, ei näidata otsingutulemuste nimekirja päris korrektselt või täpsemalt, see osa, kus peaks näha olema pilt, paneb veidi segast. Väike probleem arvatavasti ning likvideeritakse peatselt.

Kahjuks mul midagi kuulutada polnud ja pahna ei tahtnud tekitada, nii et kuulutuse lisamise osa kohta ma täpselt öelda ei oska, et kui hästi see toimib. Arvestades ülejäänud lehte, võib oodata, et see võiks olla päris hästi. Ainult niipalju, et kui kuulutuse lisamine on pooleli ning korrektselt ehk vastavale nupule vajutades seda ei katkesta, vaid niisama kuhugi mujale navigeerid ja siis uuesti tahad kuulutust lisada, ilmub sama positsioon, mis ennem pooleli jäi. Näiteks üritad lisada automüügi kuulutust, jätad selle pooleli, tahad nüüd lisada hoopis lillemüügi kuulutust, aga lingile “Kuuluta” vajutades ilmub uuesti see autokuulutuse lisamise vorm. Ei oska nüüd öelda, kas see on viga või featuur. Igatahes tüli ta rohkem ei tee, kui et tuleb seda katkestamise nuppu vajutada, kuid veidi segadust võib tekitada küll.

Head lisad veel on foorum, sündmuste kalender ning tänapäeval must-be rss-voog.

Siin ka võrdluseks kolm screenshoti sarnase kuulutse jaoks: Kiire.ee, auto24.ee ja Kuldnebörs.

kiire_suur.jpg auto24_suur.jpg kb_suur.jpg

3 thoughts on “Kiire.ee testimiseks avatud”

  1. hei, andris,

    tänan selle kommentaari eest. alguses oli meil mõte, et teeme kuulutuste lisamise üldse ilma registreerimiseta, kuid siis tekib jälle palju valekuulutusi jne. proovi kuulutada ka. tahaks teada, mis arvad kuulutamise protsessi kohta.

    parimat,
    priit

  2. Lisasin testiks ühe kuulutuse leitud asjade rubriiki. Meeldis 3 megane limiit pildifailidele, regulaarse 150kB asemel ning võimalusega kõik pildid korraga üles lasta, mitte üks haaval neid lisadahakata. Ei meeldinud aga puuduv võimalus bmp faile üles lasta. Mitte et ma seda reaalselt teeks, aga mõned ebateadlikumad inimesed sellist formaati just kasutavad ning ise midagi konvertida ümber ei oska. Imagemagik või misiganes utiliit kasutusel on, peaks ju suutma ilusti ka tollest formaadist jpg peale lükkama.

  3. Mulle meeldib näiteks nimi ka. Hullult on ära tüüdanud kõikvõimalikud 24.ee ekspluateerimised. On aeg loobuda sellest, kas tõesti on ainus eelis veebiäridel see, et saab 24h ööpäevas ligi? Kiire.ee on hea.

Kommenteerimine on suletud.