backupmyblog – teenus blogide varukoopiate jaoks

backup.jpg

Backupmyblog on teenus, mis võimaldab teha igapäevaseid automaatseid varukoopiaid oma blogist. Esialgu on tegu, nagu tavaliselt ikka, testversiooniga, testperioodil tasuta, hilisema kohta info puudub. Oma konto ülesseadmine on imelihtne ja protsess mugav ning tänu automaatsusele märkamatu.

Kerge liitumine

Registreerimine on sama mugav, kui sisselogimine – midagi erinevat tavasüsteemidest, kus tuleb läbida piinarikas kümnete täitmist vajavate väljadega protsess – backmyblog ei nõua isegi tuttavat “password 2x,” ainus mida ta tahab lisaks logimisandmetele ehk kasutajanimele (mis on su enda email) ja paroolile, on nõustumismärge reeglite kohta.

Lisasin oma blogi (wordpress mootoril) andmed automaatse seadistusega (manuaalne variant oli ka olemas) ning kõik sujus kui kellavärk. Andsin ftp andmed ja edasi oli suht klikkimise vaev nupule “Next” ning andmete õigsuse kontrollimine. Tagajärjeks andmebaasitabelite koopiad backupmyblog serverites ja teadmine, et kui midagi juhtub, saab kõik taastada.

Kõik arhviveeritud andmed on kusjuures dubleeritud kahe erinevas USA otsas asuvas serveris ja seega ei tule ka varukoopiate turvalisuse pärast muretseda.

Miinused

Miinuspoole pealt tasub mainimist, et arhiveeritakse hetkel ainult andmebaasi tabeleid, seega failidest tuleks ise koopiad teha, aga failikoopiate tegemine on kaalumisel – ehk tuleb see sisse hilisemasse tasulisse versiooni.

Tänu sellele andmebaasipõhisele varundamisele on järelikult väljas kõik avalikud blogiserverid – kasutajal nende baasidele ju ligipääs puudub. See tähendab, et bloggeri, wordpress.com, Livejournali ja muude teenuste kasutajatele on see teenus lukus. Kuid neil polegi reeglina vaja varukoopiate pärast muretseda, selle murega tegeleb juba nende blogi teenusepakkuja.

10 MB limiit

Mälumaht on vaid 10 MB. Õnneks katab see põhivajaduse – pakitud tekst ei võta palju ruumi, minu blogi jaoks kulus näiteks 0.75 MB. Aga samas tähendab see seda, et ei saa ajas väga pikalt tagasi minna, varukoopiaid tehakse iga päev ning kui 10MB otsa saab, hakatakse vanemaid koopiaid ära kustutama. Reeglina siiski ei tohiks see probleemiks osutuda, kuna see, et midagi valesti on, avastatakse ikka kiiremini, kui need paarkümmend päeva (kui just pikal puhkusel olema ei juhtu), mille jaoks mahtu on.

Kindlasti on võimalik ka ise oma varundussüsteem ehitada, mis sama mugavalt töötab või kasutada mõnda backup pluginat, mis näiteks WordPressil kohe vaikimisi kaasas on, kuid see eeldab juba manuaalset sekkumist ja nõuab ka püsivust. Tavakasutajal aga pole reeglina ei aega ega ka oskusi nende oma süsteemide ehitamiseks ja seega sobib taoline mugav varundusteenus suurepäraselt, eriti kui see veel tasuta on.

Eks paista, kui kaua see tasuta testimisperiood kesta ja mis hinnad, kui üldse, peale seda tulla võivad. Niikaua kui see tasuta on, olen ma kasutaja, kui aga hinnad väga suured olema hakkavad, siis eelistan ma küll edaspidi ise need varukoopiad ära teha.

4 thoughts on “backupmyblog – teenus blogide varukoopiate jaoks”

  1. oma baasiparoolide ja kasutajanime andmine kolmandale, tundmatule osapoolele tekitab kerget õõvastust… kasutajat, kes suudaks üles panna septs kasutaja AINULT blogikirjete arhiveerimiseks selline teenus aga ilmselt ei huvita…

  2. WordPressil on sellejaoks plugin olemas. Kui ma õigesti mäletan, siis on see juba default installis olemas. Igaks juhuks link . Plugin võimaldab samuti ainult tabelid salvestada. Backupi faili saab endale mailile saata, salvestada serverisse või downloadida.

  3. Minul isiklikult vastumeelsust ei tekkinud, mingisugust sensitiivset infot, peale paroolide baasis, mis on siiski niikuinii krüpteeritud, selle kasutajaga kätte ei saa. Ja blogi saab juba niikuinii igaüks netist avalikult lugeda.

    Ainus kahju mida ma võin ette näha on, et tüübid lasevad mingit oma pahna mu sevreri täis või et kustutavad kõik hoopis ära. Üpris ebareaalne samas.

    Kuid jah, sellisele kontole, millel on ligipääs tähtsatele asjadele, võõrastele ligipääsu anda pole mõtet.

  4. Ma ei saanudki backuppi teha… mingi punase errorkasti viskas üles, et ei saa seda folderit lugeda, mida vaja. ma rohkem ei viitsinud proovida. Üldiselt on phpmyadmini kaudu lihtsam tagavarakoopiaid teha.

Kommenteerimine on suletud.