Google Notebook väljas

notebook.jpg

Google avas oma Notebook teenuse, sisuliselt Del.icio.us-e konkurendi, mis võimaldab mugavalt linke hallata. Ülesehitused on küll veidi erinevad, siltide asemel saab panna lingile kaasa selgitava teksti, kusjuures koos brauseri pluginaga pole vaja seda tekstigi ise kirjutada, võtad lihtsalt mingi lõigu blokki, vajutad paremat hiireklahvi ning valid menüükäsu “Note this” ja ongi lehekülje link koos valitud tekstiga Google Notebookis olemas.

Samuti on integreeritud Google enda otsingumootor. Tulemuste juurde ilmuvad lingid tekstiga “Note this” ja siis vastavalt neile klikkides läheb link koos otsingutulemustes näidatava tekstiga otse Google märkmikusse.

Brauseri pluginaga käib kaasas ka Mini Google Notebook, mis kujutab endast klikkimise peale ilmuvat väikest akent nendesamade märgitud linkidega. See võimaldab siis hangeldada oma asjadega leheküljelt lahkumata.

Iseenesest tag-ide puudumine on suur miinus, lihtsalt juuresoleva ilmestava teksti järgi millegi otsimine on ju samahea, kui kohe Google otsingusse minna, teiste kasutajate linkikogudest seega erinevalt del.icio.us-e poolt pakutavast, eriti kasu pole. Aga oma linkide haldamiseks sobib see süsteem suurepäraselt. Eriti tänu Google enda otsinguga kokkuehitamise tõttu – pole midagi lihtsamat, kui sellele “Note this” lingile vajutada ja seejärel lasta kogu töö juba rakendusel ära teha, ise mingeid selgitavaid tekste ja kirjeldusi lisamata.

Pikemalt võib lugeda TechCrunch-ist.

2 thoughts on “Google Notebook väljas”

  1. Märkused on õiged. Eriti see esimene, parandasin lingi ära.

    Teise kohta niipalju, et jah, õigus, tegu suht erinevate asjadega, tunnistan ise ka, aga ma ei hakka enam ümber kirjutama, las jääb nagu on. Nimelt mul pold 2 minutit katsetamiseks, ma proovisin võibolla aint pool minutit seda süsteemi, ise kogu aeg kartes, et äkki kirjutab sellest Eesti blogides keegi enne mind. Aga ma vist jõudsin (Y) 😀

    Kuigi, must admit, on teatavad sarnasused siiski olemas – saab linke salvestada ning otsingu kaudu teiste linke otsida (kuigi hetkel veel see osa ei toimi).

Kommenteerimine on suletud.