MSN Messenger 8 beta väljas

msn8beta.jpg

Lõpuks ometi on Windows Live Messenger Beta ehk maakeeli MSN Messenger 8 beta kõigile vabalt kasutamiseks välja pandud. Varem sai samuti seda tõmmata, aga selleks tuli läbida erinevaid kadalippe, tuli registreerida end beta testijaks ning mida iganes, nüüd aga jah, kes soovib, see tõmmaku.

Kuna minu msn aadress emailina juba ammu ei toimi (väga mugav kusjuures, võib seda aadressi igale poole riputada spämmikirju kartmata), siis ma endale seda varasemat poliitikat mööda uut betat kasutamiseks ei saanud. Nimelt kontrolliti beta testijaks registreerimisel emaili vastavust ja mul see loomulikult ei vastanud. Niisiis tuli kasutada kõveramaid teid ning tänu lisaproxyle, mis selle messengeri liikluse vahelt ära korjas ja nii serveri kui kliendi ära pettis, hakkas ka mul beta tööle. Kuid jah, nüüd on lood teisiti.

Muuseas, Firefoxi kasutajad, peate IE korraks käima panema – teistele brauseritele näidatakse download lehel vaid pilti nupust. Igasugune klikkimine sellel jääb tagajärjetuks, nõutakse mingil põhjusel downloadimisel justnimelt IE-d. Väga nõme lähenemine iseenesest, aga vähemalt ei nõuta messengeri töötamiseks, et IE default oleks.

Offline messaging

Suuremateks muutusteks on välimus, mis on veidikese tuunitud, kuid põhimõttelt sama. Lisandunud on offline messaging, kus saab ka välja logitud kasutajatele sõnumeid saata – kui nad siis ükskord sisse end logivad saavad jutu kätte. Väga bueno mu arust, ainult et konkurentidel oli selline võimalus juba ammu olemas.

Väljuvad kõned

Uus võimalus on teha ka telefonikõnesid analoogselt SkypeOut-ile, kuid see tundub olevat rohkem Ameerika keskne, hetkel ei oska täpsemalt kommenteerida. Eriti arvestades, et mul endal pole küll kavas läbi messengeri kusagile helistama hakata.

Shared folders

Tekkinud on veel Shared Folders teenus, kus kasutajad saavad mugavalt üksteisega faile vahetada. Eks paista, kuidas see toimima hakkab, siiani on failivahetus kontaktide vahel üsnagi valus teema olnud, sest kiirus ei ole just kiita. Ei jõudnud proovida, aga äkki on nad failivahetusprotokolli kuidagi paremaks muutnud.

Igatahes, mina uuendan enda MSN Messengeri versiooni küll ära. Pealegi, hetkel kasutan ma üldsegi Trilliani, aga sellel on probleemid täpi- ja muude kahtlaste tähtedega – kui keegi paneb enda displeinimeks õ tähte sisaldava sõna, siis see jääbki igaveseks, edaspidi ta võib muuta seda nime nagu heaks arvab, aga Trillian näitab ikka veel vana.

9 thoughts on “MSN Messenger 8 beta väljas”

  1. Hetkel vist uus Live Messeger ei saa ka veel hakkama teiste kontaktide MySpace blogide vaatamisega. Ja enda kasutaja MySpacele ka ligi ei lase. Whiteboardi kasutamiseks on vaja viimast Windows messengeri olemasolu jne. Aga interface on mugav ja see kontaktide otsimise funktsioon on päris abiks olnud. Vist sai veel kontaktidele nicknamesid anda, et siis vabaneda sellest probleemist, et kunagi ei või teada mis nime all sul keegi on.

  2. Seda MySpace puudumist panin ma ise ka tähele, paneb jah veidi segast hetkel. Aga millegipärast ei õnnestunud mul panna kontaktide listis tolle default messengeri ikooni asemel kontaktide pilte näitama. Ei leidnud vähemalt sellist kohta menüüdest, too vanem beta sai küll sellega hakkama, kuigi see oli üldse isemoodi põhimõtetega, kus nimekirjast kontakti valides muutus valik suurust ja vahepeal ei saanud üldse aru, et mis toimub.

  3. Selgituseks: See jutt siin on kirjutatud mai alguses, siis kui Messenger Live Beta välja tuli. Tänaseks on sõna “beta” programmi nime tagant juba kadunud ehk et väljas on lõppversioon ja tõmmata saab seda MSN Messengeri pealehelt: messenger.msn.com

  4. mis see IE on?tirisin alla ja mul ei lähe see uus kuidagi käima ütleb mingit probleemi

Kommenteerimine on suletud.