Uus veebiteenus Tahvel (alfa)

tahvel.jpg

Tahvel on uus katsetaja pisikesel uudistelehtede turul. Viimasel ajal on tekkinud ja kadunud mitmeid uusi ja huvitavaid uudistelehti, kuhu inimesed ise uudiseid lisada saaks kuid ausalt öeldes pole keegi neist eriti kuhugile jõudnud. Tahvel oleks siis meiepoolne panus selle kategooria teenuste hulka.

(NB! Kuna teenus on alles varajases alfa staadiumis, siis asub ta aadressi tahvel.info asemel aadressil tahvel.info/news/)

Mingit uut ajalehte me teha ei taha ja üleüldse üritame võimalikult vähe laialivalguvad oma süsteemiga olla, seega piirame lugude teemasid puhtalt tehnikavalda, eelistatavalt siis rohkem arvuti ja internetiteemalistega. Aga kui keegi leiab, et ka murutraktori parandamisest võiks hea loo saada, siis lasku aga käia, kedagi ära me ei aja.

Otseselt lehele kasutajad midagi kirjutada ei saa. Selle jaoks, et uut sissekannet teha, tuleb kirjutada artikkel oma blogisse ning seejärel Tahvlile uuest postitusest märku anda. Peale seda võtab juba Tahvel ise ohjad oma kätte ja lisab loo ilusti teiste hulka, ilma registreerimata, ilma igasuguseid välju täitmata, ilma igasuguse jamata – nii lihtne see ongi! Konkurentsieeliseks võibki ehk märkida meie põhimõtte “enam lihtsamaks minna ei saa.”

Kuna me hetkel oleme teenusega mainitud varajases alfa staadiumis, siis erilisi lisavõimalusi ei paku. Mainiks vaid ära, et lehe keskkond on samaaegu ka valideeruv rss feed, nii et pole vaja eraldi lehe ja rss aadressi, idee poolest üritame teha semantilist veebi. Kontseptsiooni ja suurel kujul ka teostuse virutasime (mis me ikka ilustama hakkame) FeedBurnerilt. Kuid meil on oma vastav keskkond arendamisel, hetkel on see olemasolev siis vaid näitamiseks.

Tulevikus tuleb ka kommentaaride võimalus, otsing, kategooriad ja sada imet veel – kõik mis pähe peaks vahepeal tulema. Hetkel on tegu veel väga toore produktiga, vaid osalise funktsionaalsusega ning esimeseks prioriteediks on üldse see rss keskkond korralikult toimima saada.

Nii, et aga katsetage, lisage postitusi blogidest meie süsteemi (tegelikult küll väljavõtteid postitustest, kuna täistekste me ei salvesta, ainult osa sellest) ja ettepanekute korral kirjutage nendest siiasamasse kommentaaride hulka. Või saatke mail aadressile andris(at_)tahvel.info.

Ja veel üks puuk – IE7-l on oma rss renderdusmootor ja ta näitab seega lehte valesti. Firefox ja IE6 näitavad lehte enamvähem siiski täpselt nii nagu vaja.

Kas antud teenus ka populaarseks osutub, me ei tea, aga vähemalt oleme nüüd proovinud 🙂

Update 1. (kell 23.38)

Lisatud otsing. Tulemust saab otse loomulikult salvestada ka rss voona rss lugejasse. Näiteks http://tahvel.info/news/index.php?q=mobiil* näitab postitusi mis on seotud mobiilindusega jne. Otsida saab pealkirja, autori ja sisu järgi.

Update 2. (25.05)

Kuna rss-i on lehe keskkonnana üsnagi kehva kasutada, nagu välja tuli, siis liigume tavalise html-i peale tagasi, hetkel on aadressiks http://tahvel.info/news/news.php – praegu kujundus täielikult puudub. Funktsioonidest sai lisatud vanematele lehtedele liikumine (Eelmine – Järgmine navigatsioon) ning kommentaaride võimalus. Edasi kui kujunduse sekelett juba valmis tahaks muuta kommentaaride lisamise ajax-i põhiseks. Samuti tuleb järgmisena bookmarkide võimalus.

Update 3. (26.05)

Lisandusid kasutajate registreerimine/sisselogimine ning siiski ka hindamine. Hinnata saavad kõik, kuid sisseloginud kasutaja saab oma häält muuta, anonüümne kasutaja antud häält muuta ei saa. Mingisugust pingerida ega hinnete järgi järjestamist pole, hinded on informatiivsed. Registreeritud kasutajad hakkavad hiljem saama oma antud hääle järgi postitusi sorteerima. http://tahvel.info/news/news.php

Update 4. (29.05)

Häälte andmine on valmis ja peaks suuremate vastulöökideta toimima nii sisse loginud, kui logimata kasutajate puhul. Sisseloginud kasutajad saavad kasutada antud hääli järjehoidjatena, näiteks vaadata ainult neid postitusi, millele on andnud hääle 5. Järgmiseks tulevad kommentaaride lisamine ajaxiga ning absoluutselt igale lehele, nii otsingutele, kui sorteerimistele, kui kommentaaridele oma rss. Varsti lükkame otse domeeni juurkataloogi üles ja nimetame alfa ümber betaks.

Update 5.

tahvel on nüüdsest beta ning asub aadressil http://tahvel.info/.

11 thoughts on “Uus veebiteenus Tahvel (alfa)”

 1. Heip!

  Kirjutan paeva.net’ist ning pean au andma, et tahvlil on igati lahe idee. Pean vist paeva.net’i juures tõdema, et diggi sarnane süsteem suurema kisa kärata ikka tööle ei lähe aga pole hullu. Tahvli idee see-eest võlub just oma lihtsusega, mis Eestis võib ju täitsa hästi tööle minna.

  Olen pikalt teistega arutlenud, et mis põhjustel peaks inimesed asjaga kaasa tulema ning tihti jõudsime järeldusele, et see peaks olema seotud inimeste enda blogiga. Kuna päeva.net on siiski hobi, siis ma pole mõtlemisest kuigi kaugele jõudnud.

  Aga oki, mis ma siin ikka heieta, ma hoian teie tegemistel silma peal, sest asi võib ju täitsa ilusti tööle minna ning see oleks igati lahe.

  Priit

 2. Päeva.net oleks võinud algselt mitte nõuda sisselogimist vaid lasta rahval esmalt harjuda ja asi käima saada. Kui ma nupu lisamiseks veel viitsin sisse logida, siis hindamiseks küll mitte. Ma arvan, et see oli see komistuskivi.

 3. hei, mõned märkused:

  – mis täpselt toimub peale uudislingi sisestamist? käsitsi modereerimine? kuidas te end postitusbotide eest ennast kaitsete?

  – kas tuleb kõne alla sisestada oma RSS feedi URL, ntx milles ainult tehnoloogiauudised ja millest tahvel hakkab uudiseid ise fetchima? jah, probleemid on samad mis blogtreel, kuid ehk on trafikumahud siiski tagasihoidlikumad?

  – hetkel probleemiks ikkagi see natuke mõtetu 2-sammuline postitamine…oleks veel variante nagu tahvli pingimine, aga seal hakkavad konfigureerimisprobleemid

 4. – no way, et postitusbotidega probleem peaks tulema, selle jaoks peaks keegi paha inimene spets-boti kirjutama

  – määratud rss-i kontrollimine analoogselt blogtreega võib kõne alla tulla küll, aga ma ei tea nüüd, et kui paljudel on üldse selline võimalus spets feed-i tekitada. asja mõte on hetkel see, et ei satuks enam suvalised postitused lehele, vaid juba konkreetse sisuga.

  – parem oleks tõepoolest, kui automaatselt kõik käiks, aga me oleme omaltpoolt võimalikult lihtsaks selle lisamise teinud. osade blogimootorite ja custom blogidega on veel probleeme, aga enamustega mitte.

 5. üks asi jäi mainimata – modereerimine on täiesti automaatne, käsitsi keegi kuhugi ei sekku. ainuke asi, mis inimesel üldse ise teha tuleb, on kirjutada see postituse link sinna lisamise kasti, edasi tegutseb juba süsteem.

  katsetamiseks võib võtta mõne suvalise viimase lisatud postituse urli ja seda uuesti lisada üritada – need mis juba olemas on, need baasi ei lähe, aga näeb vähemalt ära, et kuidas süsteem töötab.

 6. Mul mure: nimelt lõikab praegu see sisestamismootor ära kogu info, mis järgneb lingis &-märgile.
  Minu blogi eripära seisneb nimelt selles, et konkreetsele artiklile saab viidata kujul: http://leivo.ekstreem.ee/?ID=1365&s=com – kahjuks ilma selle s=com -ta asi funka – artiklit kätte ei saa.

 7. See oli tõepoolest viga, et & koha pealt ära lõikab, miskipärast juhtub see javascripti osas. Õiget põhjust ei suutnudki praegu leida, aga väikese häkiga sai sellest murest mööda. Nüüd peaks saama seda artiklit postitada.

  Nii et aitäh teatamast, see probleem oleks võinud muidu veel paljudel esineda.

 8. & märgid nüüd kenasti korras.
  Järgmise asja osas aga tuleb mingi seisukoht võtta:
  nimelt lisatud uudisnupp on originaalpostituses LI tagidega nummerdatud – tahvel.infos aga on selle asemel Paragrahvi tagid. Ja nüüd on minu postitus ebadisainilikult laiali laotatud 😉
  Võimalused:
  1. kas jätta vorming originaaliks
  2. korjata igasugune TAG-indus artikli seest üldse ära

 9. See probleem on juba teada ning me üritame mingit seisukohta võtta, aga siiani pole suutnud seda teha. Nimelt jättes vormingu originaaliks võib juhtuda, et rikume lehe html struktuuri ära – sest iial ei tea et mis seal postituses õieti on, kas kõik on korrektne ja eriti just poolitamisel mingid olulised tag-id lahti ei jääks.

  Kui aga kõik tagi-id ära võtta, siis on tulemus üsna loetamatu, kuna kogu tekst jookseb üksteisele selga.

  Hetkel siis olemegi seda teed läinud, et võtame kõik tag-id ära ja paneme erinevatele ridadele paragrahvi tagid juurde. Tavalise tekstiga töötab see normaalselt, aga erandjuhtudel, nagu seesama list, on tulemus veidi kummaline.
  Niikaua, kui paremat lahendust pole, tegeleme selliste asjadega käsitsi.

 10. e Reklaamivork kutsub Teid osa votma meie reklaamprogrammides. Meie reklaamprogrammide palk on toustnud. Nuud saidi omanikud teenivad 50 senti iga kliki eest. Teiste sonadega me maksame Teile iga tehtud kliki eest meie reklaamil mis teeb kulastaja Teie lehekuljes.

  Olete huvitanud? Ja tahate alustada?
  Saidi omaniku informatsiooniga tutvumiseks tulge siia – http://www.erv.ee/saidiomanikud/

  Lugupidamisega,
  erv.ee meeskond

  http://www.erv.ee/

Kommenteerimine on suletud.