Wridea

wridea.jpg

Hetkel, mil igasugu uusi teenuseid ilmub nagu seeni pärast vihma, hakkas üks siiski silma (aravatavasti juhuslikult, mingit erilist põhjust selleks ma ei näe), nimelt teenus ideede salvestamiseks – Wridea.

Wridea lubab salvestada ideid ning neid siis süstematiseerida ja jagada kategooriatesse. Nii, et kui tunned enda juures mäluprobleemi või ohjelamatut ideedetulva, mida meelde ei suuda jätta, siis on see leht justnimelt sinu jaoks. Iseasi muidugi, et mida lehe tegijad taotlevad, arvatavasti vaid tegemisrõõmu, kuna suuremat praktilist väärtust asjal siiski pole.

Registreerimine võtab liiga kaua aega, lõppedes mingi arusaamatu üleskutsega jagada sõpradele taolise vahva teenuse kohta infot – tundub nagu oleks see registreerimise kohustuslik osa, kuigi üleval on väike kiri, et nüüd on registreerimine lõppenud ja võib sisse logida.

Samuti ei meeldinud iga ajax päringu juures, kui serverilt vastust oodatakse, vastava indikaatori lightboxiga etteviskamist. Päring käib üsna kiirelt, mingi murdosa sekundist ja selleks ajaks ekraani tumendamine tekitab efekti, nagu kuvar vilgutaks midagi ja tuleks varsti parandusse viia.

Ma ei usu, et seda massiliselt kasutama hakataks, aravatavasti pole see teenus eriti kaua ülevalgi, aga positiivne on endiselt see, et viitsitakse uusi asju välja mõelda ja neid uusi asju ka ellu viia. Iseenesest pole lehe idee ju midagi originaalset, aga vähemalt hakkab vaikselt liginema sellele olekule, milles ta olema peakski.