Picasa Web Albums – jälle midagi uut Googlelt

picasa

Google lajatab uute teenustega nii tihti, et varsti on vist lihtsam rääkida nendest asjadest, mida Google’il veel pole.
Nüüd on hakkama saadud veebialbumiga – Picasa Web Album – väga ajakohane teenus taaskord (kirjutame meiegi siin tehnoköögis viimasel ajal piltide hostingu teemadel üsna tihedalt).
Loomulikult on tegu hetkel (beta) testversiooniga ja järgikatsetamiseks peab oma google’i kasutajanime üles andma ja kutset ootama (mina sain umbes kahe päevaga kutse kätte).

Nagu nimest võib välja lugeda on asi tihedalt seotud Picasa nimelise pildihaldusprogrammiga.

Piltide üleslaadimine

Peamiseks märksõnaks on lihtsus. Olles kutse kätte saanud, sai alla laadida uue versiooni Picasa programmist, Seal piisab vaid soovitud piltide selekteerimisest ja vajutamisest nupule “web album”, seejärel paar küsimust (piltide avalikustamise ja piltide suuruse kohta) – “OK” ja juba liiguvadki pildid võrku. Kasutaja saab endale picasaweb.google.com/omanimelise aadressi, kus kõik albumid kenasti näha (on võimalus teha ka väljajagamata albumid, ehk siis sellised, mida teised ei näe). Suurim pluss ongi lihtne ja kiire paljude piltide korraga üleslaadimisvõimalus. Teoreetiliselt on see võimalik ka näiteks flickris, aga selleks tuleb eraldi Flickr uploader installida ja erinevalt Picasast ei ole tollest programmijupist muud tolku.

Kasutamine

Nagu Google’i puhul reegliks saanud, on kõik asjad väga lihtsad ja praktilised. Albumite sisu on esitatud pisipiltidena, klikid pildil – näed suuremat versiooni ja lisainofot. Samuti on olemas slaidisõu featuur. Sisselogituna saad oma piltidele panna pealkirju ja kommentaare, kustutada, ümberorganiseerida ja veel üht-teist sättida. Korralikule kaasaegsele süsteemile kohaselt on olemas RSS tugi, albumist saab otse sõbrad albumit vaatama kutsuda e-posti abil. Ahjaa, lisaks üleslaadimisele toimib ka allalaadimine, ehk siis saad sõbra albumist kõik pildid kerge vaevaga picasasse (oma arvutisse) sikutada.

Üldiselt – väga lihtne ja lollikindel süsteem. Vaatan, et vägagi kiitvas toonis on välja kukkunud mu kirjatükk, aga as on seda väärt ka. Võibolla miinuspoolelt niipalju, et tasuta saab sinna üles laadida 250MB jagu pilte, aga kui oled aastas nõus 25$ välja köhima, siis 6GB-d ruumi on sinu päralt. Ja hetkel veel asi inglise keelne. Google’i lehti mingid asjaarmastajad küll tõlgivad, aga need lehed mille tõlkeid ma vaadanud olen (nt gmail), on küll alla igasugust arvestust tõlgitud.

Viiepallisüsteemis hindek 5 igaljuhul.

4 thoughts on “Picasa Web Albums – jälle midagi uut Googlelt”

  1. Tegu on tõesti väga lihtsa ja kasutaja sõbraliku süsteemiga. Ainult rääkides Googlest ja tema teenustest siis ei saa mainimata jätta et neid tuleb nagu ma ei tea mida ükstese järge aga stabiilsete versioonideni jõudmine võtab kole kaua. Õneks nn. betad ja testid töötavad väga stabiilselt juba.
    Samas kõikide lisade ühtseks haldamiseks on Googles veel portaali osa puudulik. Ikka käid iga iga kasutatava osa lehel eraldi et asja kasutada täies mahus. Aga tundub et see ongi praegu neil taotluslik.

  2. Sain ka hiljuti Googlelt kutse ja sikutasin Picasa Web Albums’i alla, aga seda mida ootasin ei leidnud – piltide üleslaadimise nuppu Google serverisse:(. On kellelgi samuti nõnda juhtunud?

Kommenteerimine on suletud.