Widsets – Mobiili Widgetid

widset1.jpg

Widsets beta on üks igati vahva uus teenus, mis toob RSS-i otse su telefoni. Tegelikult on J2ME rss lugejaid mobiilidele varemgi välja antud, mina kasutan näiteks RSS Orbit-it, aga Widsets on asjale veidike tavanurgast erinevalt lähenenud. Nimelt nimetakse selles programmis erinevaid rss feed-e widgetiteks, mis koosnevad rss failist ning seadistatavast välimusest. Hetkel saab igale Widsetsi lehel netis lisatavale rss-ile valida esitluseks erineva värvi, panna paika logo ja salvestada juba widgetina kõigile kasutamiseks Widsetsi Librarysse.

widset0.jpg

Peale seda tuleb telefonisse laetav J2ME applet käima panna ning mängu jälgida, kus ekraanile laetaksegi siis kõik need erinevad widgetid, mis netilehel loodud sai.

widset2.jpg

Kusjuures kogu nähtav pilt ongi täpselt selline nagu AJAXi kasutajaliidesega dünaamilisel lehel kokku sai pandud. Väga mugav on hiirega arvuti brauseris niiviisi asju kokku lohistada ja järgmiseks märgata, et telefoniekraanilt täpselt sama näha saab. Tulevikus saabki ehk rohkem eääraseid teenuseid nägema – kasutaja määrab desktopi brauseris ära, et mida ja mismoodi ta telefonis näha tahab ning täpselt nii saabki olema – olles kusagil matkal või kusiganes, kuhu arvutit kaasa vedada ei saa, tuleb vaid telefonis vastav programm käima lükata ning ongi kogu maailm taas käeulatuses.

widset3.jpg

Edasi on juba tüüpiline rss lugeja, kuvatakse hetkel nähtavad kirjed, loetud postitused on tavalises, lugemata paksus kirjas ning kui mõnele neist vajutada, siis avaneb aknas (väga imelik on mobiilide puhul selliseid termineid kasutada) juba terviktekst.
widset4.jpg

Kusjuures, selle jaoks, et pidada silma peal andmemahtude liigutamistel, et kui palju GPRS liiklust on toimunud (see ju kõik maksab) on programmis olemas “Traffic monitor.” Kui pole just selline kõnepakett, kus GPRS üpris vabalt käes on ning iga mega eest hirmhinda maksta tuleb, on selline funktsioon vägagi abiks.

Idee poolest peaks programm uutest postitutest ka ise teatama, aga hetkel niiviisi põgusalt proovides, ei suutnud ma seda funktsiooni tuvastada.

Üheks miinuseks on MIDP2.0 kasutamine, üsna paljud telefonid, eelkõige vanemad Java toetusega telefonid seda ei tunnista olles muutmatult MIDP1.0 peal, kuid ei tasu muretseda – kes tahab sääraseid teenuseid kasutada, sellel tuleks niikuinii uuem telefonimudel osta, mis oleks siis kiirema protsessori, suurema mälumahuga ning seega mugavamat kasutamist võimaldaks. Praeguste olematute telefonihindade juures ei saa vist keegi vastu vaielda ja kes vaidleb, see lugegu netist oma asju, mitte telefonist.