10 küsimust Nagi looja Jüri Kaljundiga

logo.jpg

Nagi.ee on kasutajatele teatavasti katsetamiseks ilusti avatud ja küsisin sel puhul Nagi ühelt loojalt, Jüri Kaljundilt, mõned selleteemalised küsimused, millele ta lahkelt ka vastas.

1. Kui kaua siis lõpuks aega kulus, mina mäletan esimesi kõlakaid Nagist (tollal küll ilma konkreetse nimeta) juba varakevadest?

Mingid suhteliselt suured ideed sotsiaalse teenuse loomiseks olid märtsis. Reaalsed plaanid said paika aprillis, siis hakkas ka platvormi ja kasutajaliidese arendus. Domeeninimi nagi.ee sai regitud 18. aprillil, testversiooni avasime 17. augustil. Kokku seega 4 kuud, kuid peab arvestama, et seda kõike sai tehtud paari inimesega muude tööde-tegemiste kõrvalt vabast ajast. Seega hea näide sellest, et tahtmise korral saab hea asja teha ka muu töö kõrvalt, et sellele täiskohaga alles käivitamise hetkest pühenduda.

2. Mille jaoks on aadressid Nimetu.com ja Suvaline.com (mõlemad suunavad nagi.ee lehele), kas Nagi kavatseb kaubamärki laiendada?

Ei ole otseselt seotud Nagiga, lihtsalt on domeenid, mis meie inimestele või erinevatele firmadele kuuluvad.

3. Missugune riistvara ja süsteemid teenuse taga on, kas kasutajad võivad ikka rahuliku südamega magama minna, et ei pea kartma hommikuks õhtul üles laetud piltide kadumist?

Meie ise läheme küll rahulikult magama, teades, et meie pildid on Nagis palju turvalisemas kohas kui üheski koduarvutis. See kehtib tänapäeval enamuse suuremate veebiteenuste kohta, teenusepakkujad teevad palju rohkem pingutusi kui tavakasutaja kodus selleks, et andmed ja info säiliks.

Kõik pildid ja muu info on koopiatena RAID-süsteemis, lisaks on iga pilt veel ka vähemalt ühes teises serveris. Seega hoiame igast fotost vähemalt 3-4 eraldi kettal asuvat koopiat. Erinevad päringud suunatakse erinevatesse serveritesse, mis ka omavahel koormust jagavad. Eks see infrastruktuur ole ka sarnase teenuse üks suuremaid kulusid. Lisaks on tähtis, et süsteem ise oleks loodud sellisena, et ta hiljem ka näiteks mitmekümnetesse terabaitidesse ulatuva andmemahuga, kümnetel serveritel paralleelselt joostes ning erinevaid andmesidekanaleid jagades kiirelt ja valutult toimiks.

Omame kõik pea kümne aasta pikkust kogemust IT infrastruktuuri, tarkvaraarenduse, süsteemiadministreerimise ja andmeturbe vallast. Heaks näiteks on ka CV-Online tarkvara ja IT-süsteemid, millega me kõik seotud oleme olnud ning nendega ka täna igapäevaselt kokku puutume. CV-Online on vist üks neist vähestest Eestis asuvatest veebisaitidest, mis peab teenindama üle 100 miljonit päringut kuus ning tippajal kuni 5000 keerukat andmebaasipäringut sekundis, seda kõike kümnekonna serveri ja kümne riigi vahel jagades. Seega kogemused keerukate missioonikriitiliste süsteemide loomisest on meile tuttavad ja südamelähedased.

Kindlasti on need küsimused, mida igalt uuelt teenusepakkujalt küsima peab.

4. Kuidas kavatsete laiemat üldsust Nagist teavitada, teete suure kampaania või loodate rohkem suust-suhu levivale infole?

Hetkel mingeid turundusaktsioone peale kasutajatele hea teenuse pakkumise plaanis ei ole. Küll inimesed ise valivad ja teevad oma otsuse, milline teenus neile meeldib. Ning räägivad sellest ka oma sõpradele-tuttavatele. Siiski soovime lähemal poolaastal midagi ka tavaturunduse vallas ette võtta, ma ei arva, et reklaamil maailmas oma kohta pole. Kindlasti ei tee head teenust aga suure turunduseelarvega, pigem võib see segavaks saada.

5. Paljud on märganud aadressi reklaam.nagi.ee, mis paistab endast meenutavat midagi Google Ads-i laadset teenust – mis plaanid sellega on, kas Eesti blogijatele paistab lõpuks ometi võimalus hakata reklaami arvelt enda blogis tulu teenima?

Kindlasti hakkame Nagis tekstireklaami pakkuma, fotosaidile sobib see kindlasti parem kui suured punaselt vilkuvad Flash-bannerid. Katsume oma kujundust hoida niivõrd tagasihoidlikuna, kui võimalik – lehe naelaks peab olema ikka foto ja kasutaja, mitte logod ja reklaamid.

Jah oleme huvitatud tekstireklaami müügist ja vahendusest ka teistele veebisaitidele, paistab aga, millal. Mõne partneriga tahaks alustada juba lähikuudel. Veebiteenuse ärilise edukuse taga peab alati olema tugev reklaami müügi meeskond, seetõttu soovib ka Nagi omada enda juures parimat netireklaami müügitiimi. Kui see aga olemas, siis miks mitte pakkuda müügiteenust ka teistele. Olgem ausad, Eesti kiratsev netireklaami turg on seotud paljus ka sellega, et veebiteenused tugevate müügitiimide ehituse juures nõrgad on olnud. Sageli jäädakse ootama, et reklaamijad ise nendeni tuleks, seda aga ei juhtu. Tahate olla edukad – müüge reklaami aktiivselt.

Kas reklaami ka blogidesse müüa – siin on mitmeid takistusi. Eesti blogide lugemiste arv on täna väga väike, mistõttu see sihtrühm pole reklaamiandjale väga huvipakkuv. Teiseks nii kahju kui see ka pole, on väikeste saitide reklaamivahendusel ka Google Adsense puhul probleeme klikipettuste ja oma lehe korduvalt uuesti laadimisega. Aga eks see valdkond ka areneb ja kasvab ka Eestis. Küsimus pole selles, kas vaid pigem selles, millal.

6. Mida tulevikus plaanite, lugesin Nagistajast näiteks peatselt tuleva suhtluskeskkonna kohta, aga kas on veel miskit suuremat tulemas?

Katsuks esimese asjana hästi ära teha kolm meie lähimat teenust: fotod, tuttavad/profiilid ja avalikud/privaatsed suhtlusgrupid. Kõigi nende juures on palju ära teha, kasutajaid kuulata, asju mugavamaks muuta. Paljud firmad kipuvad kiirustama üha uute ja uute teenuste ja funktsioonidega, jättes vanad asjad parandamata või unarusse. Pigem tuleb fokusseeruda ja ühte asja hästi teha.

7. Millal Nagi näiteks Ungari või Horvaatia inimesed kasutada saavad?

Ungaris on tugevaid suhtlussaite, Poolas on häid fotosaite – ei tasu arvata, et neile turgudele minek lihtne on. Rate on laienemas Ida-Euroopasse, paistab, kuidas neil läheb. Nagi aga peab enne Eestis tugevaks saama ja selleks võib vähemalt aasta minna. Mis toimub aasta pärast teistes riikides – tõesti ei oska öelda.

Nagi plaanides ei pruugi aga olla üldse sarnase ühtse teenusega lähiriikidesse minna. Eesti on meile pigem loodud tarkvaraplatvormi testturuks, loodud on see aga sellisena, et võimaldab tulevikus ka muude küll sarnaste sotsiaalsete või kasutajabaasil põhinevate teenuste loomist. Samuti võime platvormi peale ehitada näiteks firmade sotsiaalseid suhtluskeskkondi, fännikogukondi või miks mitte näiteks mõne hobiga seotud kogukonna. Aga nagu ütlesin, enne tahame Eesti kasutajad õnnelikuks teha, mitte kohe kümnes suunas rabeleda.

8. Ma saan aru, et Nagi on peamiselt ikka piltide, mitte suhtevõrkude teenus, miks mitte vastupidi – laiendatud pildivõimalustega Orkut, mitte suhtlusvõrkudega segatud Flickr?

Meist keegi pole eriti lihtsalt suhtluskeskkondadest erilist rõõmu leidnud. Iga teenus peab kasutajal mõne mure lahendama, midagi paremaks tegema. Orkutil on küll oma kasutajaskond, kuid sealt inimestele tulenev kasu jääb veidi segaseks. Kindlasti ei jää ka Orkut selliseks, nagu ta täna on, vaid täidab rolli Google muude teenustega integreeritult.

Üks foto ütleb rohkem kui tuhat sõna. Foto ei kao kuhugi, see on nii mälestus, eneseväljendus, kunst kui ka osa sinu igapäevasest elust. Ja eks fotograafia on mulle lähedane olnud ka sellest ajast, kui ma 7-aastasena oma esimese Smena sain. Suurendusaparaadid, ilmutus- ja kinnitusvannid on ikka veel alles, kuigi aastaid kasutamata. Digifotograafia on pildistamise tänaseks aga igaüheni toonud, lähiaastatel saab igaühel 24h mobiiltelefonis väga kvaliteetne kaamera kaasas olema. Foto hiilgeajad võivad veel ees olla. Tehke rohkem pilti, iga päev, ning nautige seda koos oma sõpradega.

9. Oled lisaks veel Customixi CEO, see on firma, mis on kirjade järgi spetsialiseerunud startupide toetamisele nõu ja jõuga – mida soovitaksid hea veebiteenuse ideega, kuid olematute teadmistega noorele (miks ka mitte vanale) ettevõtjale, kes tahaks maailma muuta?

MicroLinkist jaanuaris lahkudes oli tõesti soov tegeleda aktiivselt sellega, et oma nõu ja jõuga alustavatel tehnoloogiafirmadel Eestist väljapoole aidata minna. Kahjuks ei jäänud ette ühtegi piisavalt huvitavat meeskonda, kellega koos seda teha. Siis tuligi vastu võtta otsus, et kui teised ei tee, siis tuleb jälle ise oma tehnoloogiaettevõtte loomine käsile võtta. Ega Nagi kõrvalt nüüd eriti aega muudele projektidele jäägi (peale CVO Groupi, mille nõukogus jätkuvalt olen).

Kes tahab aga midagi ise ära teha – tuleb millegagi pihta hakata ning ära teha. Selleks ei ole vaja raha ega superteadmisi. Tuleb leida mõttekaaslased, kes sinu visiooni jagavad ja sind täiendavad. Programmeerija peab leidma kampa kedagi turunduse ja müügi valdkonnast ja vastupidi. Nõustajaid, kogemustega juhte, kes veidi oma aega pühendaks, leiab ka. Ning teha just sellise suurusega asju, millest jõud üle käib. Noore esimene äriprojekt ei ole üldjuhul miljonite kroonide investeeringuga tehtud firma – pigem on see mõne kaasmõtleja õhtutel ja nädalavahetustel tehtud inimestele või ettevõtetele kasulik lahendus.

Keskmisel inimesel on aega 40-50 aastat, et ettevõtlusega tegeleda. Seega ei tasu alati loota, et 2-3 aastaga miljonid kätte tulevad ja siis saab 48 aastat puhata. Aega ju on.

10. Lõpetuseks, kohustuslik küsimus – miks Nagi on parem kui konkurendid (pildialbum.org, album.ee, foto24.ee, connect.ee jne)?

Seda peavad kasutajad ütlema. Eks igale teenusele leidub oma kasutaja. Flickr, Photobucket, Yahoo Photos ja veel mitmed tugevad tegijad on kõik väga väga erinevad. Ega ilma asjata näiteks Yahool kaks eraldi fototeenust (Yahoo Photos ja Flickr) ei ole. Loodame, et ka Eesti fototeenused leiavad oma nišši ja ei hakka mitte üksteist kopeerima ja üle trumpama, vaid mõtlevad pigem sellele, millise kasutajarühma vajadusi kuulata ja nende elu paremaks teha. Meie oleme teinud teenuse, mida me ise kasutada tahaks ning mis meie elu koos sõprade-tuttavatega mõnusamaks ning päevad sisukamateks muudab.

Tänud Jürile vastamise eest.
Loe ka “Fototeenus Nagi kõigile proovimiseks avatud”