Uus ja parem GoogleTalk

GoogeTalk

Ikka ja jälle tuleb Google’i tegemistest kirjutada. Seekord siis on nad oma MSNi konkurenti Google Talki mitme hea lisandiga täiendanud.

Esimene ja kõige kasulikum ning parem uuendus on Voicemaili teenus.  Kui sõber pole GoogleTalki sisse logitud, aga hirmsasti tahaks talle oma häält edastada, siis lihtsa vajuta nuppu oota ära “meep” ja salvesta talle oma jutt (nagu automaatvastaja). Adressaat saab oma e-postkasti kirja, mille kaasapanus on sinu jutt mp3 formaadis – ülimugav. Eriti meeldiv on see, et see kõneposti kättesaamiseks ei pea inimene ilmtingimata Google Talki ega GMaili kasutaja olema. Minu paar test voicemaili jõudsid igal juhul kenasti kohale ja kvaliteet oli tip-top.

Lisaks eelmainitule on olemas nüüd File Transfer ehk failisaatmisvõimalus. Väidetavalt ei ole piiranguid nii faili suuruse kui tüübi koha pealt (erinevalt MSNi fail sharingust, mis uues MSN Live versioonis suht vahva tegelikult on). Lisaks sellele on võimalik saata teele kasvõi terve kaust ning saadetud pilt ilmub kohale jõudes ka vestlusaknasse vaatamiseks.

See, et nüüd teistele kontaktidele oma hetkel kuulatavat muusikalugu saab näidata (nagu MSNis) jätab suhteliselt külmaks. GoolgeTalki põhieeliseks ongi hetkel soliidne välimus ja konkreetne ilma tilulilude ning vidinateta süsteem.

Mis aga väga meeldib on see, et kogu süsteem on integreeritud täielikult Gmailiga. Näiteks kõik vestlused salvestatakse postkasti.

Sai päris korralik kiidulal. Nüüd tuleb rääkida ainsamast ent see-eest üliolulisest miinuspoolest – Google Talkiga on see jama, et keegi mu tutvusringkonnast seda ei kasuta.

PS. See postitus on kirjutatud ja postitatud Windows Live Writeri abil, mis on on samuti uus ja vinge teenus, aga sellest lubas Andris pikemalt kirjutada.

2 thoughts on “Uus ja parem GoogleTalk”

  1. “Nüüd tuleb rääkida ainsamast ent see-eest üliolulisest miinuspoolest – Google Talkiga on see jama, et keegi mu tutvusringkonnast seda ei kasuta.”

    Ja see miinus on täielik kaastroof absoluutselt noh. tee mida sa tahad aga keegi ei soovi seda kasutada siin estlandis. Asi on ju kordi ilusam kui MSN Messenger või Yahoo Messenger aga ei taheta teda kasutada.
    Kuigi ma ise olen vaikselt läinud mõnusalt Google kastajaks Search, Gmail, Reader, Anaytics, picasaweb.

    Teeks GTalkendale võimaluse et rääkida saab ka MSN, Yahoo ja AIM võrguga oleks asjal kindlasti hüppeline kasutajate tõus.

Kommenteerimine on suletud.