Uus teenus online esitlusteks

slidetree.jpg

Valmis on saanud jälle üks uus teenus, seekord nimega slide.tr.ee. Tegu on on grupitööteenusega, mis lubab kasutajatel koostada online koosolekute jaoks esitlusi, midagi sarnast ekraaniviisoritele. Esitluse pidaja viib oma arvutis esitlust läbi, näitab slaide, vahetab veebiaadresse jne. ning vaatajad näevad enda brauseris täpselt sama pilti. Näevad, et mis slaid ees on ja näevad, et mida esituse läbiviija oma hiirega teeb.

Erinevalt desktop aplikatsioonidest ja ActiveX pluginatest pole antud süsteemi kasutamiseks minimaalselt vaja midagi muud, kui moodsat brauserit. Seega võib minna suvalisse netikohvikusse ja teha või vaadata mõnd pakilist esitlust. Just selle mõttega sai süsteem loodudki.

Demod: esitajale ning vaatajale.

Valida saab kolme esiltustüübi vahel. Esiteks on võimalik importida PowerPoint fail. Või õigemini küll, PowerPoint fail tuleb salvestada *.jpg formaati, PowerPoint tekitab siis kataloogi kõikide slaidide piltidega ning seejärel tuleks tekkinud kataloog ZIP-iga kokku pakkida. Õnneks on see tänapäeval ülilihtne – reeglina on enamus pakkimisprogramme lisanud Windows Exploreri context menu alla midagi vormis “Add to zip” ehk et kogu pakkimisportsess võtab vaid mõne hiirekliki.

slide_save.jpg

Vali File menüüst Save As.

slide_jpg.jpg

Määra failitüübiks *.jpg.

slide_yes.jpg

Nõustu kõikide slaidide eksportimisega.

slide_zip.jpg

Tekkinud kaust paki kokku.

Valida saab ka veebiaadresside järgi esitluse tegemist. Selle jaoks tuleb kirjutada üles kõik soovitud veebilehed õiges järjekorras. Sedaviisi tekib täpselt samasugune slaidishow nagu PowerPointist importimisegi puhul, ainult et slaidide asemel näidatakse veebilehti.

Ja kolmas võimalus on kasutada vaba esitlust. Mõnes mõttes sarnaneb see veebilehtede järgi esitlusele, ainult selle vahega, et seekord veebiaadresse ette sisestama ei pea ning esitluse lehel tekib slaidide menüü asemel hoopis tekstikast, kuhu saab kirjutada soovitud veebiaadressi. Tulemus oleks midagi allolevat.

slide_naide.jpg

Loodame, et kellelegi on antud süsteemist ka kasu. Tegelikult on slide.tr.ee tehtud enda vajaduste katteks kuna mingit sellist süsteemi oli tarvis, aga ei leidnud kusagilt – nüüd aga avame siis kõigile soovijatele. Meeles tuleb pidada, et tegu on siiski eksperimentaaltootega, mitte väga suurele massile mõeldult, süsteem asja taga pole lihtsalt piisavalt võimas, aga väikese kasutajaskonna toidab ära küll.

Korraldusliku poole pealt niipalju, et kõik esitlused kustutatakse ruumi kokkuhoiu mõttes igal öösel kell kolm. Peale seda on esitluse pidamiseks vaja see uuesti luua, kuid õnneks on vastav tegevus imelihtne ning peaks võtma vaid mõne hetke.

Igasuguste anomaaliate, tähelepanekute ja tagasiside jaoks kasutage antud postituse kommentaariumi või saatke mail andris(at)tahvel.info.

2 thoughts on “Uus teenus online esitlusteks”

  1. Praegused probleemid:
    * IE ja Firefox renderdavad lehti veidi erinevalt, nii et erinevate brauserite puhul võib veebilehtede näitamisega pointer vales kohas olla. (piltidega on ok)
    * Arvestatud on hiire absoluutasukohaga akna suhtes, mitte lehekülje suhtes ehk et kui lehte skrollida, siis tekib pointer valesse kohta. Sellest saaks lahti, kui toppida kogu leht ilma skrollbarita freimi sisse.
    * Aeglase neti puhul hakkab esitleja joonistatud hiirekursor kahtlaselt hüppama
    * Kui slaide on väga palju, siis kipub nimekiri veidi segaseks minema (kujunduslik, mitte sisuline probleem ja vajadusel lahendatav)

  2. tegelikult andsin sa teise hea idee. et ppowerpointi saav piltidena salvestada. lihtsalt pole kunagi ennem selle peale tulnud.

Kommenteerimine on suletud.