Google, kes siis muu: Docs & Spreedsheets

docs
Technic Kitcheni ametlik kuuglikajastaja siinpool. YouTube’i ostust kirjutamise hetke magasin maha, seda kajastati mujal juba piisavalt. Tegelikult pakubki mulle rohkem huvi Google Docs & Spreedsheets nimeline värgeldus. Kiidulaulu alga.

Üldiselt ei ole tegu otseselt millegi väga uuega – lihtsalt ühendati sama malli ja kuugliliku väljanägemise alla endise Writley nimelise online tekstitöötlusvahendi ja Google Spreedsheets’i. Minu meelest on tegu ühe vägagi toreda süsteemiga. Dokumentide ühine loomine ja nende veebi väljariputamine on nüüd lihtsamast lihtsam. Tänu Googli laiahaardelisusele on kogu süsteemi võimalik ühtlustada Gmaili, Google Calendari jt teenustega.

Loomulikult on Wordis ja Excelis rohkem funktsioone ja võimalusi, aga pean nentima, et minu vajadused rahuldab docs & spreedsheets pea täielikult.

Kui saaks oma netiühenduse teenusepakkujas kindel olla, siis uninstalliks hoobilt kõik teised tekstitöötlusprogrammid, kus see ja teine. Aga ma arvan, et asjad just selles suunas liiguvadki ning seda trendi tuleb reel püsimiseks järgida. Piisab vaid internetist ja heast brauserist.

Nüüd jääb vaid oodata, et asjaarmastajad tõlkijad oma tööd teeksid.

2 thoughts on “Google, kes siis muu: Docs & Spreedsheets”

  1. Kunagi oli kadunud Netscapel visioon WebPC-st ehk odavast arvutist, mis oleks jooksutanud siis JavaOSi ja Netscape brauserit ja muud rakendused oleksid asunud veebis. Kahjuks oli Netscape ajast ees 10.a.

Kommenteerimine on suletud.