Häda ja viletsus – Internet Explorer 7

ie7
Tahtsin juba hommikul uuest IE-st kirjutada, aga seitsmendat versiooninumbrit kandev Microsofti brauser õnnestus alles hetk tagasi läbi häda peale installida. Et ma pidin sellepärast päris kõvasti oma aega raiskama, ei saa loomulikult mu jutt eriti kiitev olema.

Niisiis installeerimine. Esmalt ei avanenud allalaadimisleht. Seejärel avastasin mingi alternatiivse Yahoo versiooni lingi. Proovisin. Install-restart. Ja oh imet, uue IE7 asemel on arvutis endale aseme teinud IE6 (Mis on seetõttu eriti imelik, et mul oli ennem IE7beta, millest ma kuidagi lahti ei saanud). Jätsin asja sinnapaika. Mõned tunnid hiljem proovisin uuesti – ametlik allalaadimisleht ikka ligipääsmatu, see-eest oli tekkinud mitmeid alternatiivseid tõmbamisvõimalusi.

10 minutit installeerimist, kaks restarti (üks ennem mingite update’de tõttu ja teine pärast, et kasutama saaks hakata, ja oligi mul uhiuus IE olemas. Miks pagana pärast peab IE installimiseks restarti tegema kui kõiki teisi brausereid saab ilma peale lasta.

Välimus on viisakas. Kasutusele on võetud tabi’d, mis on muidugi väga hea. RSS-vooge saab eraldi lingilt kenasti kaeda… aga see tundub esmapilgul ka kõik olevat. Ei midagi uut ja löövat. Ja muidugi see, mis IE-le ikkagi vee peale tõmbab – veebistandarditele sülitamine. See teeb mind ikka eriti tigedaks. Arvestades, et ma just veendusin, et blog.tr.ee lehte uus IE kergelt valesti kuvab.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et loomulikult ei pane uue versiooni väljatulek mind IE-d rohkem kasutama, kui ma seda alates Firebird 0.7 väljatulekust kasutanud olen: testimiseks. Ja Microsofti mehed sama tempoga oma brauseri arendamist jätkavad, siis selles valdkonnas neile pikka edu ennustada ei julge.

Linki ei pane sellepärast, et ma ei mäleta kust ma selle faili tõmbasin ja ametlik leht endiselt ei avane.

Ahjaa. Peaaegu oleks ununenud. Mõned tunnid pärast väljastamist on leitud ka esimene turvaauk.

4 thoughts on “Häda ja viletsus – Internet Explorer 7”

  1. Mulle näiteks meeldib see uus versioon. Ma olen sellega juba täiesti harjunud. Kuigi jah… Peab mainima, et tegelikult aksutan tänu oma IT kutile tulirebast.
    Aga selle installimisega oli ka meil tõsiseid probleeme. Ausalt öeldes olime juba oma arvuti peaaegu, et maha matnud ja uue jaoks raha koguma hakanud. Midagi läks installimisel totaalselt nässu.
    Aga õnneks hakaks kõik uuesti tööle.

  2. No blog.tr.ee leht on ju rämps-HTMLis kirjutatud. Antud juhul sülitab see veebileht standadritele mitte IE7.

Kommenteerimine on suletud.