Yay! You’re my new best friend.

moo

Nädalapäevad tagasi leidsin Skype’i blogist viite tasuta visiitkaartide tegemiseks.

Loomulikult tellisin endalegi ja täna hommikuks oli kümnene proovipakike minu postkasti jõudnud. Väga muljetavaldav. Trükkimine pluss Inglismaalt Eestisse saatmine võttis aega nädal aega. Lisaks sellele on tulemus igati vahva.

Uurisin selle toreda teenusepakkuja kohta täpsemalt järele. Moo, nõnda on kompanii nimi, pakub hetkel kahtsuguseid minikaarte – ühed juba eelmainitud Skype’i temaatikaga ja teised Flickri piltidega.

Kogu protseduur on võimalikult lihtsaks tehtud. Flickr’i versioonis tuleb valida sobiv pilt, mida saab otse brauseriaknas kenasti sobivasse mõõtu kroppida, kirjutada tekst tagumisele küljele, maksa krediitkaardiga, sisesta oma aadress ja ongi kõik. Sõltuvalt erinevate taustapiltide valikust (ja neid võib olla 1-100!) kulub aega umbes 15 minutit kuni poolteist tundi. Ja kogu lõbu läheb maksma 20$.

Miks ma sellest räägin? Aga sellepärast, et mind huvitab millal mõni Eesti trükikoda/ettevõte analoogilist teenust pakkuma hakkab. Et ma saaksin valida Nagist (näiteks) sobivad pildid, üks-kaks sisestada info mida soovin kaardikesel näha ja paari päeva pärast võiksin oma postkastist paki leida. Praegune olukord ei ole ligilähedanegi. Visiitkaartide tegemine on üks suur rist ja viletsus. Kõigepealt kujunda (lase kujundada), küsi hinnapakkumisi, jagele trükikojaga formaatide, failisaatmiste ja ei tea mille üle veel. Sajase tiraaži puhul, kas ei võeta sind üldse jutule või saaks eriti kirve tükihinna. Rääkimata siis veel selles, kui julged soovida kõigile 100-le kaardile erinevaid pilte. Ei tule kõne allagi.

Võiks olla küll nii. Eestis on võimalik oma valitud pilt panna postmargile või krediitkaardile. Aga visiitkaartide trükkimine on ikka suuremat sorti ristiretk. Paljude trükikodade kodulehed näevad välja nagu neil oleks arvutiga alles esimesed kokkupuuted. Ainuüksi hinnapäringu küsimise võimaluste ülesleidmiseks läheb vaja kõrgeltarenenud hiromandi- ja empaatiavõimeid ning tavalisest suuremaid teadmisi tuumafüüsikast. No ei teki usaldust selliste firmade vastu.

Rohkem uuenduslikke ideid, palun!

Ahjaa, ja siis veel suhtumise küsimus. Võtab ikka näo naerule ja teeb tuju heaks küll, kui Moo saadetud kaardid on armsas pakis ja kaasas on ka väike kaardike kirjaga: Yay! You’re my new best friend. Väga cool, ma ütlen. Oma järgmised visiitminikaardid tellin ma igaljuhul neilt.

One thought on “Yay! You’re my new best friend.”

  1. Isegi sai need asjad tellitud ja ilusti kohal. Veidi neid minikaarte vaadates hakkasid nad aina rohkem mulle meeldima. Ja samuti tuli kohe pähe idee et miks ükski Eesti firma sellist teenust ei paku.
    Võimalik et neil mingi teema et tehnika mis kasutavad on liiga üüratu ja pole mõeldud sellise lihtsa töö jaoks. Aga vaevalt et see nii on lihtsalt suhtumises on asi ja ei juleta minna riskile mõeldes kas see ikka läheb käima ja oi oi ma pean mingid programmeerijad palkama kes mul keskkonna loovad lisaks veel hankima inimese kes pidevalt tellimusi vastu võtab ja trükki edastab.

    Endal on küll nüüd plaanis moo vahendusel 100 pakk tellida.

Kommenteerimine on suletud.