Apple iPhone lõpuks ometi väljas

iphone.jpg

Täna (või õigemini juba eile) toimus siis kaua oodatud MacWorld 2007: The Keynote, kus Apple – Steve Jobsi isikus – tutvustas uusi tooteid. Ja nagu alati, ei pidanud keegi pettuma. Tegelikult teati juba varem, mida oodata on – spekulatsioonid saidki tõeks ning Apple tuli välja oma iPhone-ga. Ehk et lühidalt öeldes, mul tuleb nüüd raha koguma hakata. Seade kipub üpris kallipoolne olevat, Ameerikas küsitakse 4GB mudeli eest $499 ja 8GB eest $599. Õnneks on rahakogumisega veidi aega, sest tegu on veel veidi toore tootega ja päris jaemüügist saab seda alles juunist (ning tollalgi vaid Ameerikas).

Telefoni näol paistab olevat tegu üpris tugeva meediakeskusega. Kogu esikülge katab puutetundlik ekraan, mis võimaldab siis näiteks video vaatamiseks tervet telefoni pinda ära kasutada. Telefoni jooksutab OSX. Veebilehti on täiesti normaalne vaadata sisseehitatud Safari brauseriga (loodetavasti tuleb ka Firefox) ja asendiandur oskab ise lehekülge keerta kas portrait või landscape formaati, olenevalt siis telefoni asendist käes.

Ka telefoni helistamispoolel on tehtud tunduvaid parandusi kasutusmugavuse puhul. Neid helistamisasju ma hinnata ei oska, kuna pole suurem asi helistaja, aga mugavamat sms liidest pean küll oluliseks. Sms-id on grupeeritud kontaktide järgi, et ilusti on näha, mis sõnumeid sa kellegagi vahetanud oled ja ega wysiwyg klaviatuurgi tollele tegevusele halvasti mõju.

Tehnilised andmed leiab siit (need võivad veel muutuda, kuna tegu on alles prototüübiga).

One thought on “Apple iPhone lõpuks ometi väljas”

  1. Mul on jälle nii, et põhiliselt kasutan telefoni helistamiseks ja sms-id on väga harv nähtus. Sõnumiloendur näitab numbriks 11 (telefon on olnud umbes 3 kuud). Aga iPhone paistab päris tore mänguasi olevat, eriti kui need funktsioonid ka juurde lisatakse.

Kommenteerimine on suletud.