blog.tr.ee raami häkk

sevenline.jpg

Tore on näha, et blog.tr.ee on juba niivõrd populaarseks muutunud, et inimesed viitsivad tegeleda selliste küsimustega, nagu blogtree raami eemaldamisega, mis tekib kui liikuda blogtree lehelt mõnele blogile. Kirjutatakse adblock reegleid ja puha.

Sevenline blogis oli vastav teema jutuks, kuid päris head lahendust, see mis igat kasutajat rahuldaks, seal siiani välja poldud pakutud. Õhku jäi ka teema, et eemaldada see raam blogi poolel, kuid vastavat skripti keegi ei andnud.

Ühesõnaga, siin see mitteametlik häkk on (ametlik seisukoht on, et raam võiks alles jääda) – kui see enda blogisse lisada, siis selle blogi puhul antud raami ei teki:

Lehekülje päisesse (<head> ning </head> vahele) tuleb kirjutada järgnev lõik

<script language=”JavaScript” type=”text/javascript”>
function breakout_of_frame()
{
// see http://www.thesitewizard.com/archive/framebreak.shtml
// for an explanation of this script and how to use it on your
// own website
if (top.location != location) {
top.location.href = document.location.href;
}
}
</script>

Peale seda tuleks <body> tag-i kirjutada juurde onload=”breakout_of_frame()” ehk siis:

<body onload=”breakout_of_frame()”>

Ning edaspidi blogis enam blogtree raami ei kuvata. Või õigemini kuvatakse küll, aga see eemaldatakse kohe alguses.

Kuid ametlik seisukoht on siiski, et selle raami võiks alles jätta. Meie leheküljele (ja seega kõikidele blogijatele, kes tahavad et nende blogi loeks võimalikult palju inimesi) oleks see kasulik – satub mõni juhuslik külastaja näiteks taolise lehe peale, kus see raam üleval on, vaatab, et ohhoo ja klikib blogtree lingil või kasutab otsingut ja satub samuti blogtree lehele. Ning peale seda vaatab ta võibolla juba teie kõikide blogisid.

Ühesõnaga, adblocki ega greasemonkey vastu me ei saa ja pealegi igal blogijal on endal õigus määrata et missugune ta blogi välja näeb, kuid meie palve oleks ikkagi see antud riba alles jätta – ta ei võta ju nüüd ometigi väga palju ruumi 🙂

6 thoughts on “blog.tr.ee raami häkk”

  1. kui te teeksite nii, et raam kaoks ära, kui blogi sees klikkida mõnele lingile, siis oleks vägagi hea ju. aga praegu on see lihtsalt häiriv, kui ei näe lehe õiget url’i, kui sa liigud vastavast postitusest edasi. kuna “Eemalda see riba” klikkimisel läheb jällegi lisaaega, kuna tuleb ümber laadida leht.

  2. Me proovisime teha niimoodi, aga ilmnes et brauserite turvalisusseaded ei luba ligipääsu nende freimide sisule, mis asuvad mujal serveris, kui skript. Et ehk ühesõnaga, kui me tahame oma freimipooles teada, et mis url alumises freimis asub, et see “eemalda riba” õigesti töötaks, siis saame ainult errori.

  3. Kui keegi juhuslikult kellegi blogile satub, siis blog.tr.ee riba ei kuvata mitte kunagi. See kuvatakse, kui ollakse tuldud blog.tr.ee kaudu.

  4. E., keskmine hiireklikk avab lingi uues tab’is. väga mugav.

    kui sa aga oled juba selle raami sees liikunud mitu lehte edasi ja soovid nüüd sellest raamist vabaneda, siis: paremklikk -> “This frame” -> “Show only this frame”

  5. to Joosep-Georg:
    Tegelikult on viimasel ajal suht palju hakatud blogipostitustele linkima just koos selle blogtree freimiga ehk et mitte kujul nimi.blogspot.com/mingi-postitus vaid blog.tr.ee/freim.php?target=… ja seega on taolisele lehele ilma blogtreeta võimalik üpris kergelt sattuda.

Kommenteerimine on suletud.