Kuidas Gmaili uusi funktsioone saada

Enne
Juba mõnda aega olin lugenud erinevatest uutest funktsioonidest Gmailis ja imestanud, et miks mina oma Gmaili postkastis neid muudatusi ei näe. Täna, märgates uut feature’t, mis mulle huvi pakkus, süvenesin probleemi põhjalikumalt ja tegin üsnagi üllatava avastuse.

Uus võimalus, mis lubab avada kaasapandud tekstidokumente Google Docs’is on iseenesest väga vahva ja vajalik lisafunktsioon, mis annab Google Docs’ile veelgi enam eeliseid konkurentide ees. Soovides asja ise järgi katsetada hakkasin võimalust otsima linkide “Vaata HTML-ina” ja “Laadi alla” vahelt. Aga ei midagi.

Lahendus iseenesest osutus väga lihtsaks – tuleb keel ära vahetada. Mida eesti keelses variandis pole, seda on inglise keelses variandis küllaga. Aga valida tuleb US English, mitte UK English. Lisaks eelpool mainitud uuendustele hakkas pärast keelevahetust veel silma võimalus kirjade kohale lisada väike web clipi nimeline agregaat, mille abil on võimalik rss-voogudel silm peal hoida.

Ning lisaks ilmub vasakule ülemisse serva mugav lingiriba viidetega teistele Google’i teenustele.

Ei oska arvata miks rakendatakse Google poolt keelelist diskrimineerimist, aga igaljuhul on see üsna häiriv, sest üheltpoolt on emakeelset postkasti mõnus kasutada, aga uutest funktsioonidest ei sooviks ka ilma jääda. Niisiis kuningriik ja pool kuningannat sellele, kes probleemile lahenduse leiab.

Praegu jään ingliskeelset varianti kasutama.
Pärast

5 thoughts on “Kuidas Gmaili uusi funktsioone saada”

 1. Ma küll ei näe põhjust pahane olla. On loogiline, et uued funktsioonid tulevad enne inglisekeelsesse versiooni ja alles hiljem kui nad on testitud lähevad võõrkeelsetesse. Üheks põhjuseks on see, et Google puhul oled tõlkijaks just sina – kui palju sa oled Google teenuseid ise eesti keelde tõlkinud?

  Aitäh peaks hoopis Googlele ütlema paljude heade uute teenuste eest.

 2. Ega ma ei pahandagi. Äkki veel mõni vaevas pead selle murega ja on nüüd ka targem ning saab uut ja huvitavat katsetada. Esimene põhjus tõenäoliselt peabki paika. Sest kui asi ainult keeles oleks, siis miks UK Englishi variandis samuti mõned asjad puuduvad.

  Ise ei ole Google’i teenuseid tõlkima jõudnud, sest üks teine suuremat sorti tõlkimine on käsil. Ja kuna ise pole tõlkima jõudnud, siis ei ole Google’i eesti keele tõlke kohta midagi öelnud:)

 3. Väidetavalt on osadel Gmaili kasutajatel ka veel selline lahe võimalus olemas, et Gmail ise tõmbab teiselt POP3 kontolt kirjad Gmaili postkasti.

  Näiteks on sul vanast ajast jäänud veel mõni @hot.ee konto alles, kuid nüüd kasutad usinalt Gmaili, kuid eraldi @hot.ee’d vaatamas käia oleks tüütu, siis Gmail tõmbab otse @hot.ee kirjad samasse Gmaili inboxi.
  Jällegi on see teenus vist kasutatav vaid teatud seltskonnale, kuna asi on veel veelgi betam kui Gmail ise vms.

  Windows Live Messengeriga ka sama teema, et teoreetiliselt on võimalik kaasvestlejale oma piltidest slideshowd teha, kuid see võimalus on ka vaid valitud piirkondadele. Eesti nende piirkondade alla hetkel veel kahjuks ei kuulu.

 4. Mul on POP3 kaudu kuni 5 kontolt posti GMail’i laadimise võimalus küll kenasti olemas ja juba tükemat aega.

Kommenteerimine on suletud.