ZOHO Writer – Google Docs’i konkurent

ZOHO Writer

Sattusin lugema Dion Hinchcliffe’i artiklit parimatest Web 2.0 tarkvaradest aastal 2006. Parimaks Office Suite 2.0 kategoorias oli tema arvates ZOHO Office Suite’i nimeline programm. Äramainimist oli teiste seas väärt ka Google Docs & Spreadsheets. Kuna ma siiamaani olen default’ina just viimatimainitut internetipõhiseks tekstiredaktoriks pidanud mõtlesin ka ZOHO järgi katsetada.

ZOHO Office Suite’i eelistena on välja toodud, et see koondab endas tekstiredaktorit, tabeltöötlust, wiki’t, projektihaldurit, kontaktihaldurit, midagi powerpoint’likku ja veel paljut muud. Kuna kõige selle korraga läbivõtmine oleks liialt tülikas, alustan sammhaaval ja uurin esialgu ZOHO Writer’it ja võrdlen seda jõudumööda Google Docs’iga.

Registreerimine on lihtne nagu web 2.0 jubinate puhul tavaks. Täidad väljad, saad kinnituslingiga e-maili ja oledki valmis programmi kasutama. Esimese asjana hakkas silma, et lehel laadimine võtab pisut kauem aega kui Google Docs’is. Ent vaade, mis avaneb, on ilus. Üldiselt on disainile parasjagu jõudu kulutatud. Kui sinakas väljanägemine ei meeldi, saad seadete alt lehele šokolaadipruuni, heleoranži või mõnd muud värvi kesta anda.

Teiseks mugavaks lahenduseks on külgriba. Leht on jaotatud kaheks: paremal asub tekstitöötluskast ja vasakul külgriba, kus kõik olemasolevad dokumendid reas. Kui on soov, siis saab külgriba ära peita ja kogu lehe ulatuses tekstisisestust nautida.

Esmapilgul tundub, et ZOHO’s on vormindamisvõimalusi rohkem kui Google Docs’is, aga see on siiski petlik. Lihtsalt ZOHO Writer’is on kõik võimalused eraldi nupukestena mitmes reas välja toodud. Google’is seevastu on mitmed funktsioonid ühe nupu alla peidetud. Siiski mõned lisavõimalused on, mida ma Google Docs’ist leida ei suutnud: tabeli, piltide, sisukorra ja emotikonide(?) lisamine ning mingi kahtlane layer’i lisamise võimalus, millele kasulikkusest ma päris täpselt tegelikult aru ei saanud. Ning lisaks sellele on ZOHO Writer’is olemas üsnagi arvestatavad valmistempliidid.

Nagu moodsalt tarkvaral ikka on ZOHO’l olemas tab’id – Veel üks eelis Google’i ees. Kui Google’is peab mitme dokumendiga töötamiseks lahti olema iga faili jaoks oma Firefox’i(Opera) tab (Või IE puhul siis lausa eraldi aken) ning lisaks veel eraldi tab dokumentide loendiga, siis ZOHO puhul saab hakkama ühes brauseritabis.

Salvestada lubab ZOHO formaatides: html, rtf, doc, txt, pdf, odf ning lisaks kui vajadus peaks olema, siis vanemas Openoffice’i sxw failina. Viimast muide taaskord Google Docs ei võimalda. Ning loomulikult on dokumenti võimalik avalikuks teha, ehk ilmarahvale netist ligipääsetavaks. Või kui soovi on siis jagada vaid valitud nägudele ning neil lubada ka teksti muuta. Küll ei avastanud ZOHO Writer’is võimalust teksti sõbraga samaaegselt muuta, mida konkurent Google’ist võimaldab.

Üldiselt peab tõdema, et ZOHO Writer üks igati tubli tarkvarajubin on ja nii mõneski funktsioonis Google Docs’ile ära teeb. Google ainuke eelis on, et tegu on Google’iga – mis parata, tugevama õigus. Google’i konto on siiski palju rohkematel olemas kui ZOHO oma, mis failide ühistoimetamise ühe lisaregistreerimise võrra kergemaks teeb.

Samas, mina nüüd mõnda aega kasutan ZOHO Writer’it edasi ja uurin ka Office Suite’i teised tööriistad üle ning proovin neist jõudmööda Technic Kitchen’is ülevaate anda.

PS. Antud kirjatükk on valmis treitud ZOHO Writer’is.

One thought on “ZOHO Writer – Google Docs’i konkurent”

  1. Virtual Office’i kõrval paistab Zoho toodete pere lipulaev olema Zoho Projects, mille kohta on YouTube’is väga hea ülevaatlik videotutvustus. Paistab olema otsene konkurent Basecamp’ile. Tasuta account võimaldab hallata 1 projekti korraga, piiramatut tasuta kasutust lubatakse avatud lähtekoodi projektidele.

    Jõudu artikliseeria jätkamiseks, sest Zoho pakub tõesti palju huvitavaid rakendusi.

Kommenteerimine on suletud.