Blog.tr.ee kolis jälle

Võibolla mõned on juba tähele pannud blog.tr.ee lehe kiiremat laadimist võrreldes näiteks nädala taguse ajaga ning võibolla ollakse ka märganud väikest zone kasti lehel, mis lubab domeene endale tellida. Nimelt tuli siiski oma sõnu süüa ja peab tunnistama, et blog.tr.ee on siiski vastupidiselt algul väidetule, mille järgi ei tule blog.tr.ee enam kunagi Eestisse, siinmail jälle tagasi. Kolimata on veel news.tr.ee ja ka nimeserveriteks on endiselt mediatemple omad, aga ega nendegagi enam tõenäoliselt kaua lähe.

Ehk et ühesõnaga, blog.tr.ee sai odava hostingu näol omad vitsad kätte. Tegelikult on nii, et kasutatud Mediatemple – siiani kristallpuhta renomeega – sattus täpselt meie kolimisajal andmebaasiserveritega suurtes raskustes olema. Tagajärjeks oligi teadagimis – peaaegu olematu toimivus blog.tr.ee poolt. Lehte tuli oodata kaua ja kui ta lõpuks ette tuli, siis seisis ka seal enamusest ajast kiri, et database connection failed.

Ja nüüd siis olemegi majutatud Eesti parima hostingupakkuja Zone serverites.

Minu isiklikud kogemused on olnud zone teenustega üsna pikajalised ja üsna positiivsed. Esimesed zones majutatud domeenid, millega ma kokku puutusin, olid ’90 lõpus www.elisa.ee (sel ajal oli radiolinja veel radiolinja ja keegi ei teadnudki miskist elisast, domeen kuulus ühe sõbraga seotud firmale) ning veebimarket.ee või veebipood.ee või miskit sellist sellist. Igatahes suurt asja kummastki ei saanud, elisa.ee pandi üks hetk kinni ja järgmine kasutaja aastaid hiljem oli sellel siis juba üks tuntud mobiilioperaator.

Järgmiseks tuli caritos.ee – sellest ajast on mulle jäänud ka msn-i aadress. Domeeni pole samuti enam aastaid, aga msn-i aadress on jäänud andris@caritos.ee. Tolle domeeni alla sai tehtud päris mitu huvitavat projekti, millest ühest kasvas hiljem välja õnnetu lõpuga kaheksa.com. Samuti üks saekaatrifirma, kellele ma tegin mingi haldussüsteemi, kasutas zone serverit. Ja siis üks sõbra kinnisvarabüroo, millele samuti sai leht tehtud, kasutab zonet. Ja praeguse põhitöökohaga seoses on väga palju kokkupuudet erinevate domeenidega seoses zone hostinguga.

Data.zone.ee/ftp oli näiteks aastaid mu põhiliseks vahendiks, mille abil skripte kirjutada – kujutage ette milline luksus, istud suvalise arvuti taha, paned neti käima ja ongi töövahend ees. Hiljem järgnes üks teine, suuremate võimalustega ja suurema aknaga veebipõhine ftp editor ning veel edasi tulid juba muud vahendid.

Ühesõnaga, on tulnud õpris palju zonega kokku puutuda ja üldiselt on kontaktid olnud vaid positiivsed. Maasolekuid on esinenud üliharva, tehniline tugi vastab kiirelt ja kui mõningaid natuke lolle piiranguid mitte arvestada (.htaccess-is suurema osade asjade keelamine ja nende administreerimine veebiliidese kaudu – ürita näiteks wordpress saada zone-s tööle “ilusate aadressidega,” selle jaoks tuleb worpdressis too koht ümber kirjutada, kus ta .htaccessi mod_rewrite kirjetega tekitada üritab jne), siis on ka võimalused üsnagi suured. Üks mu lemmikfuntksioone on emaili suunamine skriptile – teiste hostingupakkujate juures ma pole sellist asja leidnud (aga võibolla pole lihtsalt osanud otsida).

Loodame, et tulevikukokkupuuted saavad sama positiivsed olema.

12 thoughts on “Blog.tr.ee kolis jälle”

 1. Aitäh heade sõnade eest 🙂

  See mod_rewrite reeglite .htaccess failist seadistamine on meilt suhteliselt tihti uuritud teema. Serveri sätete seadmist .htaccess failist me tõesti taunime.

  Oleme teinud Apache direktiivide lisamise võimaluse admin. liidesesse. ( Lähemalt selle kohta lugeda siit:
  https://data.zone.ee/help.php?p=help;books&book_id=47 )

  Põhjused on tegelikult lihtsad. .htaccess failidest tehtud sätete puhul, puuduks meil ülevaade sellest, millised sätted ühele või teisele virtuaalserverile parajasti kehtivad. Kasvõi klienditeeninduses on see väga oluline, pruugib vaid endale ette kujutada klienditeenindajat, kes üritab orienteeruda kliendi kataloogipuus ja leida sealt “infinit loop’i” tekitavat rewrite reeglit sisaldavat .htaccess faili.

  Lisaks on tavakasutajal võimalik endale serveri sätteid muutes lihtne jalga tulistada, mõni lihtne aps võib kodulehekülje rivist välja lüüa. Meie haldusliides vähemalt üritab enne reeglite lisamist kindlaks teha, kas kuskil kirja- või loogikaviga pole ja annab sellest enne sätete kehtestamist teada.

 2. Ega mul polegi selle vastu eriti midagi, et direktiivid veebiliidese kaudu sisestada – sest mis vahet seal ikka on, kuhu oma asjad kirjutada, tekst on ju sama, aga probleem tekib juba valmis tarkvara kasutamisel.Peale seda kui WordPressil märkida seadetes ära, et kasutusel oleksid “Date and name based” püsilingid, siis järgmine pilt brauseris on juba internal server error.

  Worpdress nimelt kirjutab omad .htaccess failid ise ja hiljem alati kontrollib, kas antud failid on alles või mitte ja vajaduesl teeb uued. Antud probleemist möödasaamiseks tuleb siis kopeerida .htaccess faili sisu veebiformi, kustutada .htaccess fail ning wordpressi sources tuleb ära muuta funktsioon, mis mainitud .htaccess faili tekitab.

  Aga järgmine kord kui worpdressi uuendus teha, on vaja jälle samad muutused teha – vahetult peale uuendamist on brauseris 500 error, kuna wordpress üritab taas keelatud .htaccessi tekitada.

 3. Ma olen WordPressiga seni kenasti koos saanud elatud. Ehkki ilma väikeste häkkideta tihti asjad ei suju 😛

 4. Väga positiivne ju tegelikult 😉 Nüüd on puudu kuskilt blog.tr.ee lehelt ainult väike nupuke (piisaks tegelikutl isegi hästi minimaalsest nupukesest või tekstilingist), mille kaudu saaks blog.tr.ee hostingu- ja arendusfondi väikese kingituse teha, mina kindlasti kasutaksin seda võimalust, sest tegu on tõesti _suurepärase_ saidiga, ilma milleta enam elu ette ei kujutakski (ükshaaval blogide läbi kammimine ja ise uute asjalike postituste otsimine)…
  Edu ka edaspidiseks (y)

 5. Samas poleks ka vist liiga raske www-alguseline eelistatuma nimekuju peale ümber suunata..? tr.ee ja http://www.tr.ee ju juba on nii suunatud.

  Jüri arvamusega kaldun muidu nõustuma, aga tähtsamaks pean, et tuleks valida üks nimekuju ja jääda selle juurde. Samas tagades ka teis(t)e toimivuse.

 6. ma pigem mötleks sellele, et vanast harjumusest on bookmarkid www’ga salvestatud ja sp üldse seda ütlema hakkasingi. muidu jah, ka ma eelistaks ilma www’ta.

  nt mircus lingid ilma www’ta on kui lihtsalt kala.ee ehk siis nad pole lingid.

 7. Kas nüüd on loota, et v2 saab jälle tööle? Ma ei tea kuidas teistega lood on, aga minu jaoks oli blogtree väärtus oma lemmikute listis. Mis ma sest neist tuhandeist tundmatust pealkirjast seal ikka vahin. Aega niikuinii kõigi jaoks pole.

 8. Ahsoo, no ma siis proovin ka vahepeal jälle. Viimasel ajal õnnestus mul sealt saada ainult tühja listi. Ärge siis arenduses v2 ikka ära unustage, eks 🙂

 9. Ahoi!
  blog.tr.ee ignoreerib miskipärast kaldkriipsu postituse pealkirjas!?

Kommenteerimine on suletud.