Sulle ei meeldi Blog.tr.ee? Kirjuta see ümber!

opensource.jpg

Jep, nii see on, blog.tr.ee goes open source (GNU GPL litsentsi alusel). Kui sul on mingeid vastuväiteid blog.tr.ee toimivuse kohta või on sinu arust puudu mingi ülioluline funktsioon, milleta sa kuidagi elada ei saa ning sa tead mis on php ja mysql, siis nüüdsest palun väga – tõmba endale blog.tr.ee koopia (lingi saad siit) ja installi see oma serverisse (võtab maksimaalselt 5 minutit). Tee omad parandused ja pane need üles lehele flyspray.tr.ee. Kui tegu on väärt ettepanekuga, siis pole meil mitte midagi selle vastu, et vastavad muudatused ka blog.tr.ee põhikoodis sisse viia.

Hoiatuseks vaid niipalju, et koodi dokumentatsioon on enam kui puudulik ehk et seda pole. Ja üleüldse on blogtree näol suuresti tegu nähtusega nimega crapware – palju igasuguseid loogikavigu, suur kogus mõttetuid kordusi, olematu optimeerimine, palju igasuguseid funktsioone ja koodiridu, mis on jäänud vanast ajast ja ei ole enam ammu kasutuses jne. Aga noh, arvestage, et selle koodi taga on üks elektrik ja üks huvijuht ja mitte ühtegi it inimest, kes midagi case vahenditest kuulnud oleks või javas stringide haldusest midagi teaks (mitte et mainituid kunagi üldse vaja oleks läinud).

Igatahes, me ei usu salastatud ja saja luku taga hoitavasse asjadesse – kui peaks tulema kasvõi üks tühine konkreetne parandusettepanek, mis ütleb, et selles failis ja sellel real kirjutage hoopis nii, siis me oleme juba 100% plusspoolel. Isegi kui nüüd peaks äkki tekkima sada eri nimedega blogtreed, mis on meie koodi põhjal tehtud, isegi siis me oleme 100% plussis, kuna sada saiti viivad meie sõnumit paljude rohkemate külastajateni kui üks. Me saame iga stsenaarimi puhul vaid võita ja mitte midagi kaotada – blogtree ainus eesmärk läbi aja on olnud pakkuda oma kasutajatele parimat sisu eesti blogidest ning open source suhtumine saab sellele eesmärgile väga palju kaasa aidata (Y)

27 thoughts on “Sulle ei meeldi Blog.tr.ee? Kirjuta see ümber!”

 1. Tore algatus!

  Leidsin järgmised puudused:
  Asi tuleb kindlasti paigaldada juurkataloogi, alamkataloogis asi ei tööta;
  Postituses olevatest piltidest thumbnailid ei ilmu lehele;
  Puuduvad failid tags.php ja blogsearch.php;

  Katsetan igatahes edasi.

 2. Nii tehnilisest huvist küsin, et kas andmebaasi optimeerimisega olete juba esimesed võitlused maha pidanud või annaks seal ka midagi paremaks muuta? Ja kas projekti ka kuhugi CVS-i majutate, et teised arendajad saaksid omalt poolt täiendusi lisada?

 3. Mainitud failid on nüüd lisatud – miskipärast olid nad koos mittevajalike failidega välja roogitud.
  Selle jaoks et pildid lehele tekiks, peab serveris olema installitud imagemagick. [funcs.inc.php:232]

  Andmebaasi optimiseerimisega pole üldse tegelenud – nii nagu alguses tehtud sai, nii on asjad ka jäänud.

  Ja CVS-i kasutaks küll, aga me pole eluski taolise asjaga tegelenud ja ei kujta hetkel isegi ette et kuidas see täpselt käia võiks.

 4. Okay, ma tõmban omale ka source’i alla ja püüan arenduse masina peal selle käima joosta. Kuidas ja kellele võiksin teatada oma ettepanekutest muudatuste osas?

 5. Sealsamas flyspray.tr.ee lehel, mis on tegelikult bugtracker, saab iga küsimuse korral avada uue kande – Add new task. Sinna saab siis kirja panna, et mida muuta ja kuidas muuta ja saab ka faile kaasa panna jutule jne.

 6. Kuigi ma pooldan igati tarkvara opensourcemist, siis veebiteenuste puhul ma seda kahjuks või õnneks õigeks ei pea. Ega selliseid näiteid peale blog.tr.ee väga palju vist polegi, mõned blogitarkvara pakkujad ehk vaid?

 7. PHP4 only? Vähemalt kõige värskema versiooni 5.2.1 juures süsteem küll fungata ei taha – peab siis paralleelselt vist PHP4 ka peale installima…

 8. Nojah, siis on selles probleem, kuna mul Off (kuradima ebaturvaline)…
  Igastahes tänan ning uurin nüüd asja.

 9. No me tahtsime ka tegelikult et oleks off, aga kui me blogtreega alustasime, siis ei tulnud pähegi, et globaalsed muutujad võiks olla välja lülitatud – we’ve came a long way since then. Aga hiljem nagu ei viitsind enam muuta (mõned failid sai küll algatuse korras ümber tehtud, aga väga kaugele ei jõudnud)

 10. Hmm…blog.tr.ee kõige suurem väärtus ei ole mitte avaldaud koodis. Vaid kogutud RSS viidetes.
  Ootame kuniks esimene õhin mööda läheb 🙂

 11. Ma ei oleks uskunud, et kogutud RSS lingid välja annate… Aga selline asi annab võimaluse natuke muudeks lahendusteks.

  Samas ma nagu mäletaks , et mobi ostis miski osaluse blog.tr.ee ‘st.. aga jättis teid siis suisa paljalt tänavale vedelema ?

  PS. Siinsetel postitustel on kell natuke vale. Ma juba ehmatasin;)

 12. Meil on rss lingid kogu aeg avalikud olnud ja pealegi saaks need kataloogist kõik kätte.

  Ja keegi pole meid paljalt tänavale jätnud 😀 Tegu on lihtsalt laienemiseks vajaliku ümberprofileerumisega tarkvaraarenduse pealt teenuse operaatoriks – meie põhitegevus on vahendada blogipostitusi blog.tr.ee nime all. Ainult et me kasutame selleks siis vaba tarkvara, mida ükskõik kes lisaks meile arendada võib.

  Ja kellaaeg on jäänud miskipärast endiselt suvise ajavööndi peale, polegi tähele pannud seda – õnneks varsti läheb ajatsoon paika tagasi 😀

 13. Asi pole sugugi domeenis, vaid väljakujunenud identiteedis ja teenuses mida me kasutajatele pakume – tarkvara ja domeen on vaid osa sellest. Me ei näinud mingit probleemi tarkvara tasuta väljajagamises, eriti veel lootuses, et äkki tõepoolest keegi viitsib arendusele kaasa aidata.

 14. Võib-olla tasuks blog.tr.ee footerisse kirjutada, et “blog.tr.ee on open source” ja bla bla… Muidu see blogipostitus kaob tühjusesse varem või hiljem

 15. Tahtsin veel seda lisada, et kõigem suurem probleem on vast blogide lisamine. Ei ole mitte mingit back-end liidest, mille abil saaks hiljem RSS aadressi muuta või ära kustutada.

 16. Kui nüüd üdini aus olla, siis oli OSSi minek vale otsus (mõtlesin selle üle õhtul veiniklaasi taga). Mina näiteks ei mõtleks oma “toote” puhul seda never ever. Mitte, et kardaks turvaaukude pärast (neid ei ole, kuid te võite alati vastupidist väita) või välja käidud koodibaasiga uute lehede uputust. Oleks selle “hüppe” veidi teistmoodi lahendanud. Kasvõi näiteks Pisipehme moodi, et ligipääs vaid valitud (serditud) seltskonnale. Neil, kel tõesti huvi, saavad näppida ja nõu-jõuga abiks olla, kuid teistele piki näppe.

  Siiski, eks aeg näitab ja kui palju reaalselt neid “konkurente” tekib.

  Muide, globaalide regamise lubamine pole sugugi mitte nii ebaturvaline. Ebard on see vaid neile, kes ei oska nendega õigesti ümber käia.

 17. Mis mõtet on säärane kood vaid enda jaoks käima panna? Minu jaoks on (blog|news).tr.ee väärtus just lugude loetavuse põhjal järjestamine.

Kommenteerimine on suletud.