tr.ee kolib

Hetkel toimub tr.ee serveri ümbertõstmine, nii et kui näete silte pealkirjaga “error error” või miskit muud taolist, siis ärge ehmatage, tänase päeva jooksul saab kõik korda (Y)

18:25 Edit
Nüüdseks on server enamvähem kolitud. Kaduma läksid mõnede viimaste päevade arhiivi topid. Lähiajal tegeleme teenuse jälgimise ning tõenäoliselt tekkinud vigade eemaldamisega.

55 thoughts on “tr.ee kolib”

 1. Muuseas eelpoolmainitud servage.com pakub kasutajatele kuue ja poole euro eest 250GB ja kui sisestad kupongikoodi, mille võid google kaudu kergelt leida, siis saab kokku tervelt 275GB kettapinda. Pluss 2TB trafficut kuus. Ja kliendid üldiselt kiidavad.

  Küll aga on sellise asja juures alati mingi catch. Servage lubab päevas näiteks 350k pöördumist. Aga kui sul on veebileht, kus avalehel on 10 pilti ja lingitud css fail ning js fail, siis teeb see juba 13 pöördumist kõigest avalehe kohta. Ühesõnaga hostida saab pigem sellist saiti, kus on suured failid ja vähe kasutajaid. Aga näiteks enda arvuti backupide hoidmiseks sobiks selline asi ideaalselt, mul on arvutis 80GB ketas, ma võiks sellest päris mitu image faili teha ja need serverisse üles laadida, ennem kui ruum otsa saab.

  Mediatemple, mida meie kasutame, catch on asjas nimega GPU ja tõenäoliselt hakkame me tegelikult veidi ka rohkem maksma kui algne $16. GPU on lühend väljendist Grid Power Unit, mis kujutab endats peamiselt protsessorikasutust. Üldiselt tähendab see seda, et klient võib kasutada keskmiselt 10% protsessorikoormust – kui aga see keskmine läheb suuremaks ning GPU-sid kulub rohkem kui lubatud, siis tuleb täiendava mahu pealt juurde maksta. Positiivne on taolise suhtumise juures see, et sa ei maksa asjade eest mida võiksid kasutada ette, vaid selle eest, mida sa tegelikult kasutanud oled tagantjärele.

  Hetkel meid veel siiski see mure ei ähvarda, et me juurde peaks maksma hakkama, aga mingist hetkest on see täiesti võimalik.

  Ja mis veel nendesse veateadetesse ja saidi mahaolekusse puutub, siis me õnnetul kombel sattusime kolima just siis, kui siiani kristallpuhta renomeega mediatemple vaevles(b) mõningate tõsiste andmebaasiserverite probleemide käes. Nende enda sõnul saab märtsiks kõik korda.

 2. Tore muidugi, et kui varem, kui tr.ee oli majutatud Virtuaal.com-s, avanes blog.tr.ee nii kahe-kolme, siis nüüd Mediatemple serveris asudes kuskil viieteistkümne-kahekümne viie sekundi jooksul (vähemasti Elisa võrgust).

  Kasutajamugavus üle kõige 🙂

  (Tegelikult suhteliselt hämmastav, kuna enamus lehekülgi, olenemata sellest, kus iganes nad ka majutatud on, avanevad siiski enamvähem kümne sekundi jooksul kindlasti…)

 3. Vaatan , et iga päevaga aina uusi ja huvitavaid erroreid on tr.ee hakanud pakkuma. 500 on vist üks tuttavamaid. Avalehe kannatab veel ära oodata.. aga kole aeglane on kellegi blogisse linkamine.
  Aga eks ma huviga vaatan, mis sellest kolimise saagast saab. Siin peaks tegemist olema odava teenuse ostmisega.

 4. Error 500 puhul on tegu 90% serveritse CPU ülekoormusest tingitud erroriga :D. Raske uskuda, et tr.ee omanikud nii kehvale teele läksid.
  Müügist saadi ju investeerimiseks raha või mis? Miks seda ei kasutada? Milleks reklaam on? Müüge reklaami ja tehke teenus paremaks.

Kommenteerimine on suletud.