Otsingumootoritest

Statistika mõttes mõõtsin üle kõigi suuremate otsingumootorite otsingualade mõõtmed ja suhted otsingusõna kirjutamise kasti ning seda ümbritseva ala vahel, tulemused olid vägagi huvitavad. Otsingusõna kasti mõõtmeteks võtsin otseselt vastava textbox-i mõõtmed, otsingukasti ümbritseva ala võtsin silma järgi niiviisi, et minu arust haaraks see ühtse terviku. Üles- ja allapoole tekstikastist võtsin niikaugele, et oleks selge, et edasi läheb juba mingi muu osa lehest, vasakule ja paremale võtsin samamoodi, ainsa vahega, et kui näiteks otsest üleminekut polnud, siis piiriks jäi vähemalt 100 pikseli pikkune tühi maa järgmiste objektideni samas kastis. Kui nüüd sai piisavalt selgelt sõnastatud.

Kusjuures mõõtmised pole absoluutselt täpsed, need võivad eksida piksel-paar siia-sinna, aga ma loodan et see pole väga oluline.

Esiteks Google.ee

google.jpg

Otsinguala mõõtmed – 436 px x 79 px = 34444 px
Tekstikasti mõõtmed – 354 px x 21 px = 7374 px
Tekstikasti osakaal otsingualast – 21%

Teiseks Yahoo.com

yahoo.jpg

Otsinguala mõõtmed – 646 px x 72 px = 46512 px
Tekstikasti mõõtmed – 411px x 23 px = 9453 px
Tekstikasti osakaal otsingualast – 20%

Kolmandaks Msn.com

msn.jpg

Otsinguala mõõtmed – 501 px x 73 px = 36573 px
Tekstikasti mõõtmed – 363 px x 18 px = 6534 px
Tekstikasti osakaal otsingualast – 17%

Neljandaks kodumaine Neti.ee

neti.jpg

Otsinguala mõõtmed – 728 px x 59 px = 42952 px
Tekstikasti mõõtmed – 357 px x 20 px = 7140 px
Tekstikasti osakaal otsingualast – 16%

Viiendaks samuti kodumaine Www.ee

www.jpg

Otsinguala mõõtmed – 780 px x 87 px = 67860 px
Tekstikasti mõõtmed – 305 px x 17 px = 5185 px
Tekstikasti osakaal otsingualast – 8%

Loomulikult annab vaielda, et kuvõrd täpne selline metoodika ikkagi on ja et kas see midagi üldse näitab või mitte. Aga tulemused räägivad suht puhtalt enda eest – otsingumootorid mida ma kasutan, on minu jaoks suht täpselt sellessamas järjekorras, mis ülalpool kujunes. Seda nii välismaa kui kodumaistegi puhul. Mina soovitaksin seega otsingumootoritel (eelkõige siis www.ee-l) suurendada otsingualal tekstikasti mõõtmeid, kasutades siis suuremat fonti või midagi taolist textbox välja jaoks (eriti arvestades, et www.ee-l on selle jaoks ümberkaudu valget ala piisavalt palju).

Otsingumootori number üks prioriteet on ju siiski koht, kus inimesed otsingut teha saaksid. Kui see aga jääb muude asjade varju, siis ei ole tulemus sugugi kõige parem.

3 thoughts on “Otsingumootoritest”

  1. minu jaoks on oluline ka näiteks see pisidetail, et google.com viskab kursori kohe otsingukasti ja lehele jõudnuna võib kohe otsima hakata. neti.ee seevastu ootab, et ma veel ise kursori otsingualale sisestaksin ja niimoodi eraldi avaldaksin soovi otsinguks.

  2. Mina hakkan jälle kiunuma (nagu mul tavaliselt kombeks on :P), et kus on selline otsingumootor, nagu live.com? Oleks huvitav, kui ka see oleks võrdluses sees, arvan, et tulemused on üsna üllatavad 😛

Kommenteerimine on suletud.