Gmetrix ja veel mõned asjad

Nagu suvel kombeks, mil kõik asjad tänu tähtsamast tähtsamatele tegevustele nagu põõsa all magamine ja wifivabades kohvikutes kohvitamine, kõvasti rohkem aega võtavad, jõuavad ka kohapealsed uudised antud blogisse tunduvalt hiljem kui võiks.

Igatahes, välja on tulnud TNS Emori ja teiste sarnaste saitide tasuta vaste – metrix.ee. Ehk siis sait, mis näitab usaldusväärsel kujul teenusega liitunud veebilehtede külastatavust. Blog.tr.ee külastatavus on samuti nüüdseks sealt ilusti kõigile näha, kuigi momendil seoses eespool mainitud suvele meil just kõige uhkemad ja sulelisemad vaatajanumbrid pole. Positiivse külje pealt – meil on seega kõvasti kasvamisruumi 🙂

Teise välja toomist vääriva teatega sooviks tänada Kakku, kes on ülimalt tänuväärselt viitsinud võtta kätte ja korralikult ära tõlkida WordPress 2 versiooni Eesti keelde, kusjuures sealhulgas ka TinyMCE visuaalredaktori. Tõlkefailid ja õpetused leiab siit.

Kolmandaks on käimas Seedcamp nimeline ettevõtmine, mis investeerib huvitavatesse veebiprojektidesse €50k ja viib kandidaadid nädalaks Londonisse tutvuma kõige olulisega. Nii et kui kellelgi on mõni hea idee, millest võiks kujuneda uus Google, siis võimalused selle rakendamiseks on alati olemas. Lähemalt võib lugeda ka Sten Tamkivi ja Jüri Kaljundi blogidest.

Mainiks ainult ära Viinis õpitud elutõe – mitte keegi ei anna teistele raha puhtalt filantroopiakalduvustest. Alati on olemas selge finantsiline huvi – seega kui Seedcamp investeerib mõnda loodavasse ettevõttesse €50k 10% osaluse eest, siis eeldatakse, et antud loodav ettevõte on väärt vähemalt(sic!) €500k. Ehk siis umbes 8 miljonit krooni.

Kuid ei tasu kohe ära ehmatada, Eestis võib see summa alustavale väikeettevõtjale üsna müstiline tunduda – ja pole ka ime, mõne tuhande kasutajaga veebisaidid on siin juba tegijate esirinnas, mõnesaja tuhandega üksikud kättesaamatud gigandid. Kuskil suuremas levialas ei peeta aga esimest paarikümmet tuhandet kasutajat üldsegi mainimisväärseks ning tegijate kasutusarvud algavad kuskil miljonite peal. Ja seega ka siinne 8 miljonit suurt raha on nende numbrite juures juba suhteliselt tagasihoidlikud pool miljonit väikest raha.

Kõik on siiski vaid suhtumises kinni ja kui kellelgi on tõepoolest mõni hea idee, siis andku aga tuld (Y)

One thought on “Gmetrix ja veel mõned asjad”

  1. Keegi ei investeeri €50k 10% osaluse eest, kui loodav ettevõte on väärt vaid €500k. Siis oleks kasulikum juba raha pangas hoida. Iga investorit otsiv ettevõte peab aru saama, et nende väärtus peab aastate pärast kordades ja kordades kasvama, soovitavalt kahekohalise numbrina. Ehk siis isegi sellise pisikese 750 tuhande kroonise 10% investeeringu puhul pead sa näitama, kuidas su ettevõte tulevikus kümneid kui mitte sadu miljoneid väärt on ning seda ka käibe- ja kasumigraafikutega, mitte vaid mingite pehmete väärtustega tõestama. See on ka põhjus, miks paljudele firmadele pole risikikapital õige vahend – lihtsalt firma käibe- ja kasvunumbreid ei saa kuidagi firmalt investori poolt paari aasta pärast oodatava tootlusega klappima.

Kommenteerimine on suletud.