Uuest blog.tr.ee-st

blogtree.png

Nüüd, mil uue blog.tr.ee avalikustamiseni on jäänud vähem kui kaks nädalat (momendil püsime graafikus), räägiks veidi lähemalt tulevasest. Põhierinevuseks praegusega on kasutajakontode tagasitulek – versioonis number 2 olid kasutajakontod olemas, kud kolmandast versioonist jäid nood välja. Aeg oleks seega juba ammu kontod tagasi tuua.

Märksõnaks olekski praeguse jäiga süsteemi asemel kõrgelt kohandatav, täpselt nii nagu kindlale kasutajale meeldib.

Registreeritud kasutajatel on suuremad võimalused lemmikblogide haldamiseks ja lemmikblogide postituste lugemiseks, samuti saab luua nii kinniseid kui avatuid kanaleid, mis kujutavad endast omamoodi grupiviisilist lemmikblogide kogumikke ja nende haldamist. Oluliseks featuuriks on ka lemmikpostituste salvestamine järjehoidjatesse hilisemaks vaatamiseks.

Enda lemmikute nimekirja ning kanalitesse võib lisada ükskõik mis blogisid, nii eesti kui välismaa omasid, mingit piirangut pole – üldist blog.tr.ee töövoolu see ei sega, esilehele välismaa blogid ei jõua. Esilehelt leiab ikka ja ainult kvaliteetsema sisu eesti blogidest. Kellele see aga ei meeldi võib esilehe määrata midagi muud näitama – näiteks enda lemmikblogide postitusi või mõnda kanalit. Sisuliselt võib hakata blog.tr.ee-d hakata kasutama mõne praeguse rss-lugeja asemel.

Blogide omanikud saavad rohkem määrata mis nende blogidesse puutub – muuta saab kõiki andmeid, kaasa arvatud blogi ikoon. Samuti saab määrata, et kas antud blogi tohib üldse blog.tr.ee esilehel näidata või mitte. Samuti näidatakse blogiomanikule väikest statistikat blogi vaadatavuse kohta.

Väheneb ka administraatorite osa – blogide lisamine ja blogide enda omaks nõudmine käib täiesti automaatselt ehk et võimalikud probleemid likvideeritakse alles tagantjärele, mitte paranoiliselt ette.

Kui aga uus blog.tr.ee väljas, ei saa me ikka käsi rüppe lasta, kuna seejärel asume juba selle kallale.

4 thoughts on “Uuest blog.tr.ee-st”

 1. Aga miks ka mitte? Piisaks ju sellest, kui blog.tr.ee lihtsalt inglise keelde tõlkida (ja suurema huvi korral ka eraldi domeenile suruda)…

 2. Küsimus blogi kinnitamise kohta. Kas ma pean tõsiselt tegema sellise kande, mille sisuks on etteantud joru tähemärke ja selle asja siis kenasti avaldama? Läheb suht ebamugavaks, sest automaatsed pingid tuleb maha keerata ja seegi ei garanteeri, et samal ajal mõni saidis müttav robot tolle inimeste jaoks mõttetu kande otsa ei satu.

  Soovitan kaaluda järgmisi lahendusi:
  1) Sarnaselt Google Analyticsile lisada blogi headeri osasse mõni header tuvastuskoodiga, mida siis blogtree kontrollib.
  2) Lisada tuvastuskood kinnitamise ajaks viimati avaldatud akande lõppu.

 3. Tegelikult piisabki ka viimati kirjutatud postituse lõppu koodi panekust, selleks ei pea täiesti uut postitust tegema.

  Headerisse tuvastuskoodi panekut kaalusime, aga ei suutnud piisavat lollikindlat süsteemi aretada ja pealegi paljud blogid ei saagi ise enda blogi html osa muuta.

Kommenteerimine on suletud.