Muutused blog.tr.ee-s

Võtsime kasutajate kriitikat kuulda ning viisime blog.tr.ee-s sisse mõningad muudatused.

Esiteks häirisid inimesi igal pool ilutsevad punasel taustal olevad üleskutsed tasulisi SMS-e saata. Põhiprobleem ehk polnudki mitte selles häirimises – inimene harjub kõigega – aga selles, et tekstist kiputi valesti aru saama. Kes luges teadet tasuliste postituste kohta ja arvas, et nüüd peab postituse lugemise eest maksma, kes arvas, et esilehele saab ainult SMS teel või et esilehel on SMS ja tavalised postitused segamini ning enam ei saa üldse aru, et mis tegelikult populaarne on ja mis mitte. Seega võtsime suuremad üleskutsed maha ja asendasime selle mahedama tekstiga lingiga postituse vaatamise lehe raami ülaosas – “Tahaksid seda postitust Blog.tr.ee lehel rohkem esile tõsta?”.

Teiseks häirib paljusid postituse vaatamise vahel asuv infoleht. Et kui klikkida esilehel postituse nimel, siis selle asemel, et viia edasi postituse lehele, näidatakse hoopis mingit infolehte. Registreeritud kasutajatel on too leht nüüd vaikimisi välja lülitatud ning tolle lehe nägemiseks tuleks enda profiili seadetes see eraldi sisse lükata. Sisselogimata kasutajad näevad toda vahelehte endiselt edasi (kui nad just mõnda greacemonkey skripti ei kasuta).

Tunduvalt on paranenud lehe kiirus – kadunud on 503 veateated ning 10 sekundilised ootamisd lehtede laadimise vahel. Tekstid on muudetud loetavamaks ja kujundust on veidi kohendatud. Üldiselt kõik mis saidi juures paremaks muutunud on, tuleb otseselt tänu kasutajatelt saadud arvamustele. Oleme hoolikalt jälginud blogides meie saidi kohta arvatavat ning käesolevast blogist kommentaare arvesse võtnud ning võimaluse korral lehel siis vastavad mutuused läbi viinud. Minu arvates on blog.tr.ee-l selles vallas oma kasutajatega sünergia küll olemas.

Ja kõige enam oleme rahul poweruserite olemasoluga, kes mitte ainult ei kurda kuidas saidil kõik halvasti on ning ei loobu saidi kasutamisest, vaid selle asemel loovad omi lahendusi saidi paremaks muutmiseks. Täpselt nagu eespool viidatud greacemonkey link või õpetused, et kuidas blog.tr.ee-s mingeid asju muuta. Me oleme oma lehe kasutajatega väga-väga rahul, ma ei usu eriti et Eestis mõnel teisel veebisaidil niivõrd head kasutajad oleks 🙂

8 thoughts on “Muutused blog.tr.ee-s”

 1. Ise olen aastaid tagasi pakkunud erinevatele “portaalidele” välja võimaluse, et kui reklaami napib siis kasutajad võiksid oma bännerid ülesse saata miski SMS’i ja raha eest… Ise teevad bänneri, ise saadavad SMS’i jne. dev.tr.ee peal nägin, et on bänner olemas… aga see ei sulandu eriti hästi kujundusse sisse. Äkki blog.tr.ee teeks selle lükke…
  1) regad kasutajaks
  2) teed bänneri
  3) laed selle bänneri ülesse koos URL’iga, kuhu hakkab bnner viitama
  4) saadad SMS ja bänner tehakse avalikuks.

 2. 😛
  enam ei mäleta, kus kohast lugesin, aga keegi on öelnud nii, et kui kasutajad hakkavad teie lehe jaoks juba paikasid kirjutama, siis võite end kuulsaks pidada.

 3. Jaa.. Tore värk, mulle olid meelt mööda algusest saati need uuendused, aga nüüd ma nagu mõtlen, et miks osad asjad puudu on.

  1) See “sinu” blogi kõrval olev mutrivõtme ikoon, mis teoorias peaks mind kuhugi huvitavale lehele viima, ei tööta. Vähemalt minul mitte.
  2) Teiega saab ainult kontakti läbi selle blogi, ma saan aru küll, et see kes otsib, see leiab, aga ma oleks 10 minutit tagasi magama võinud minna.

  Mis puutub teie lehe banneri süsteemi, siis ma olin sunnitud teie lehele viitava banneri ära korjama ja selle endale sinna üles riputama, kuna see aeglustas meeletult minu keskkonda. Aga tundub, et see töötab nii ka.

  Ja tegelikult, mis moodi ma need 2 esimest asja üldse avastasin,mul oli kunagi blogspotis account, mida ma kasutasin ja ma mõtlesin et kui ma sinna emda uue blogi aadressi panen settingutest, siis inimesed saavad ilusti minu blogile tulla, mida nad ka said. Aga see oli ka blog.tr.ee andmebaasis ja ma paraku ei olnud kursis sellega. Nüüd on nii, et minu vana RSS feedi ei updateta läbi blog.tr.ee üldse ja updatemine on hakanud läbi selle blogspoti variandi käima.
  Tahaks kuidagi nii, et see ikkagi vanatviisi töötaks. Minu kanalis pole enam uuendusi tükkaega olnud. Ja 2 samasugust blogi on ka veidi imelik sinna lisada.

  Mõtlesin et kustutan selle feedi ära, aga kuna see mutrivõti suunab mind valgele lehele, siis siin ma nüüd olen.

  Miko

 4. Kas keegi oskaks öelda, et kas on võimalik, et minu uued postitused ei jõuda blog.tr.ee lehele sellepärast, et uuendasin oma blogi tarkvara? Ja kui see on nii, siis miks üks uus postitus peale tarkvara uuendust jõudis blog.tr.ee lehele.

  Naljakas on see, et mul on ilusasti pingi teenus sisse lülitatud ning varemalt see töötas imehästi. Ning kui ma püüan käsitsi uutest postitustest teatada siis süsteem ütleb mulle “Lisatud N uut postitust” aga neid näha kuskilt küll pole.

 5. mul täiesti erakordselt uus ettepanek eksole, et teeks ikkagi nii, et ühtki igavat postitust blogtris enam ei kuvata.

Kommenteerimine on suletud.