Blog.tr.ee eemaldas esilehelt 3 blogi.

Seoses kasutajatelt laekunud rohkete kaebustega otsustasime asjaolude täpsema selgumiseni eemaldada Eesti blogikataloogi blog.tr.ee (http://blog.tr.ee/) esilehelt järgmised blogid:

1. Süütuse presumptsioon? (http://syytys.blogspot.com/)
2. Inno ja Irja päevik (http://innojairja.blogspot.com/)
3. Suu- ja sõrataudi uurimisjaam (http://epideemia.wordpress.com/)

Blogid on eemaldatud esilehelt esialgu kuni kaheks nädalaks (kuni 28. nov.). Blog.tr.ee jätab endale õiguse vajadusel perioodi pikendada.

Kui mõne kasutaja lemmikblogide või kanali blogide hulgas seisneb keegi ülalnimetatud nimekirjast, siis lemmikute ja kanalite lehtedele jäävad antud blogid edasi. St. saab endiselt lugeda lemmikute ja kanalite lehtedel nendest blogidest laekunud viimaseid postitusi. Antud ajutine piirang puudutab ainult esilehte ja kataloogi.

NB! Piirang blogide suhtes ei ole lõplik, vaid kuni asjaolude selgumiseni loodetavasti kahenädalase perioodi jooksul.

Samas ootame ka mainitud blogide autoritelt selgitusi (aadressile blog@tr.ee) oma viimase aja blogitegevuste kohta, mis siis kasutajatepoolsed kaebused pälvisid.

Andris Reinman
Blog.tr.ee / Tr.ee OÜ

//LISAKS:

Seoses eelneva teatega 3 blogi eemaldamisest Blog.tr.ee esilehelt saatsime Inno Tähismaale (http://innojairja.blogspot.com/) ja teistele asjaosalistele (küll veidi teistsuguse kujuga) järgneva kirja. Ootame endiselt asjalikku tagasisidet kõikidelt asjaosalistelt.

Tere Inno ja Irja,

Kahjuks otsustasime blog.tr.ee poolelt teie blogi (ja veel mõned) ajutiselt (esialgu kaheks nädalaks) meie lehe esiküljelt eemaldada. Blogi on endiselt leitav kataloogist ning samuti saab antud blogi jälgida igaüks edasi, kes selle lemmiblogide hulka või mõnda enda poolt jälgitavasse kanalisse lisanud on.

Täpsemalt saab lugeda siit – http://web.tahvel.info/?p=223

Ootame teiepoolseid ettepanekuid ja tegevusplaane, et kuidas üheskoos edasi minna. Teie blogi on meie jaoks siiski üsna tähtis, kuna see on palju loetav.

Endiselt teie rahustamiseks kinnitan, et Daki ja Epp ei ole Marta ja Potsataja blogi taga ega ka presumptsiooni blogi taga. Toda viimast peetakse näiteks üldse väljastpool Eestit, Dagmar ega Epp sellega kuidagiviisi seotud pole. Ja tõenäoliselt te toda blogijat, kes selle blogi taga on, üldse ise ei tunnegi.

Parimat,
Andris Reinman
Blog.tr.ee / Tr.ee OÜ

38 thoughts on “Blog.tr.ee eemaldas esilehelt 3 blogi.”

 1. Ootan huviga, mis konspiratsioon sulle nüüd kaela määritakse ja samuti saab varsti kindlasti ka sinu pilti ii lehel näha. : )

 2. Aitäh!

  Ma just kavatsesingi uurida, et kas on võimalik enda jaoks neid bloge kuidagi ära blokeerida, aga näe.. peamine tüütus on juba eemaldatud, nii et hurra!

  Igaksjuhuks küsin, et ega siiski ei ole mingit individuaalset blokeerimisvõimalust – nimelt mõnede sisutute blogide (nt punapea kroonikad!!!) pidev esilehele sattumine käib mulle juba pikemat aega pinda.

 3. Kusjuures Blog.tr.ee oleks tõesti sellise jama jätkumisel määratud hukule. Jumal tänatud, et te seda ei lasknud. Ma ei usu, et ma ainuke olen, kes oleks seda mitte enam lugenud.

 4. Mitte, et ma otsusega rahul poleks ja ega ma seda blog.tr.ee-d ei kasutagi.

  Ainuke asi, mis mulle siin pöördumises arusaamatuks jääb on see, et mis asjaolud siin segased on ja mida need autorid selgitama peavad?

 5. blogipuu kuivab sedasi jõuluks hoopis ä kui koeral lastakse juure pääle kusta. Halvasti tehtud.

 6. Ma pean Blogtreele au andma. Ma tõesti arvasin, et te olete liiga rahaahned, et Innot ja Irjat eemaldada. Aga näed! Respekt!

 7. aeg mõelda sellele, kuidas realiseerida lisaks personaalsele whitelistile (lemmikud) ka personaalne blacklist. keerukat tehn. midagi ju pole, jõudlusele ilmselt mõjub halvasti

 8. See Inno blogi käis ikka juba pikemat aega blog.tr.ee esilehel pinda. Toetan samuti tegijate otsust.

 9. Tasus siis Blogipuul endal vaeva näha.
  Kui keegi leiab, et nimetet kodanikud tegelevad vihkamise õhutamise või teiste sõnavabadusega kaasas käivate kohustuste rikkumisega, saab ju alati esitada vastava palve nende blogide hostijale. Näiteks Google lubab täiesti ametlikult reegleid rikkuva blogi kinni panna: http://www.blogger.com/content.g

 10. Thank you!
  Blogide pidamise põhimõte on ikkagi see, et saaks erinevate inimeste arvamusi ja maailma vaateid erinevate asjade kohta lugeda. Kui aga mingi I+I teema koguaeg ülal püsib, siis on ikka masendav see küll.

 11. Milles probleem? Tsensuur ei ole hea. Las lugejad otsustavad, et mis on oluline ja mis pole.

 12. ahjaa, see ka: ei ole teil vaja infot jagada, kas ja kes mingi blogiga seotud ning kuskohast blogivad. esiteks jätab mulje teist, kui isikuandmetega halvasti ümber käivatest tegelastest, teiseks on see antud juhul mõttetu: kodanikud ei usu nii kui nii ühtegi fakti, mis nende “pildiga” kokku ei sobi

 13. Oli ka viimane aeg! Ei saanud ju üldse enam esilehte kasutada, aga ma ikka tahaks seda aeg-ajalt sirvida, kasvõi sellepärast, et lisaks vanadele lemmikutele üllatab mõni teinegi huvitava looga. Kohe palju etem on nüüd. Tänud!

 14. Ma ei ole blog.tr.ee toimimismehhanismidega väga kursis, aga hakkas huvitama, kuidas blog.tr.ee teab nii täpselt, et kes mis blogi peab, või et millist blogi peetakse välismaalt?
  Ma saan aru, et jälg jääb sellest blogi hostijale (põhiliselt siis blogspot.com), aga kuidas see blog.tr.ee tegijateni jõuab?

 15. Julgen võtta endale kaaskodanike viha ja ütelda et selline tsenseerimine imeb vilinal. Mitte et see mind kuidagi puudutaks, sest viimasel ajal kasutan blog.tr.ee asemel google readerit. Kuid see, et keegi hakkab minu eest otsustama mida ma võin näha ja mida mitte tuletab mulle meelde Tallinna linnaviletsust, kes ei luba mul peale kelle 20:00 viina võtta. Mulle näiteks ei meeldi ka paljud blogid, mis esilehele satuvad (daki, wild jne), aga ma ei hakka selle pärast jalgu trampima ja nende blokkimist nõudma.

  Ühesõnaga tsensuur imeb vilinal 🙁

  jajah ma saan aru, et tasuta teenus ja ole vait, aga ikkagi.

 16. mhh… tsensuur on liiga lihtne lahendus. asi siis ranking teha ja lasta kasutajatel otsustada autorite esilehe pädevus.

 17. Aga millal siis tuleb kauaigatsetud feattur, et kasutaja ISE saab esilehelt enda jaoks ebameeldivad blogid “ahju ajada”. Siis oleks blog.tr.ee parim!

 18. _”Kui mõne kasutaja lemmikblogide või kanali blogide hulgas seisneb keegi ülalnimetatud nimekirjast…”
  seisneb hulgas? mis veider keelend?!
  aga tegu ise nõme ja argpükslik. kuigi vaevalt se tr.ee keelamine neid eriti häirib, pigem tõstab populaarsust.

 19. Ma saan aru, et esilehele jõuavad enimloetud postitused.

  Ja nüüd eemaldati vinguva vähemuse nõudmisel?

  Tegelikult ma usun, et vinguvad, aga loevad. Kuidas muidu I&I esilehele jõuavad.

  Haledad silmakirjatsejad siin koos.

 20. Mulle meeldib see liigutus. Kuigi ma pole blotree kasutaja ega I&I blogi lugeja. Aga isegi mind hakkas see Inno sõim häirima, sest ta sõimas jälgilt Eppu, kelle blogi ma loen. Selle siinselt esilehelt kõrvaldamise positiivsuseks on see, et vahest Inno ikkagi taltub ja tuleb mõistusele, kui teda korrale kutsutakse.

 21. Täna ongi 28. nov.
  Vastavalt teie soovile kirjutasin teile, kuid pole ka saanud oma mailile vastust.
  Praeguse seisuga sobiks mulle ka see, kui olukord jääks in statu quo. I/I blogi ja teisi endiselt esilehel ei kuvataks.

Kommenteerimine on suletud.