Blog.tr.ee taastas ühe blogi esilehel

blogtree1.png

Kaks nädalat tagsi eemaldas Blog.tr.ee esilehelt kolm blogi: 1. Süütuse presumptsioon? (http://syytys.blogspot.com/) 2. Inno ja Irja päevik (http://innojairja.blogspot.com/) 3. Suu- ja sõrataudi uurimisjaam (http://epideemia.wordpress.com/). Praeguseks oleme tekkinud situatsiooni igatpidi analüüsinud ja otsustasime nendest ühe (Inno ja Irja päevik) esilehele taastada. Teised kaks lugesime samasse kategooriasse nagu reklaamlehed ning seda tüüpi saite me esilehel ei avalda.

Üldiselt leidsime, et tekkinud situatsioonis ei seisne probleem mitte Blog.tr.ee esilehelt eemaldatud blogides, vaid Blog.tr.ee-s endas. Nimelt püsib kogu saidi kontseptsioon 2005. aastal meie poolt välja mõeldud mudelil ehk ajast, kui said popiks terminid web2.0, del.icio.us, sildipilved, Amazon S3 ja folksonoomia. Ühesõnaga, sellest ajast pole Blog.tr.ee-s midagi põhimõttelist muutunud. Lisandunud on igasugu funktsioone ja vahetatud on värvi roheliselt skaalalt sinise peale, aga põhimõttelisi muutusi toimunud pole. Küll aga on muutunud keskkond, kus Blog.tr.ee asub – tänapäeva blogimaailm ei sarnane enam üldse sellele, mis ta oli mõned aastad tagasi.

Mõned aastad tagasi teadsid enamvähem kõik blogidega kursis olevad inimesed kõiki vähegi tõsiseid blogisid. Kusjuures need blogid olid peamiselt anonüümsed, blogijate nimed olid stiilis KaruX ja KõrveNõges, tänapäeval aga on blogid muutunud vähem anonüümseks ning nende taha on tekinud reaalsed nimed. Samas kuna blogisid on niipalju juurde tekkinud, on nende inimeste näod pigem hoopis hägustunud ja blogilugejad ei tea enam ise peast kõiki blogisid, vaid ainult osasid, rohkem meelde jäänuid.

Samuti on muutunud blogides kajastatavad teemad ja muutunud on ka inimesed, kes neid teemasid tarbivad. Väga vähe on jäänud alles seda väikese nelja korteriga maja naabrite üksteise julgustavat õlalepatsutamist – see on asendunud suurlinna kümne trepikoja ja kahekümne korrusega maja elanike anonüümse võõristusega, kus ei teata tihtipealegi isegi seda, et kes elab korteris, mis jääb su köögiseina taha.

Ühesõnaga, paratamatult on seoses antud teema populariseerimisega toimunud palju muutusi ja kui Blog.tr.ee tahab selles muutuste keerus käia ajaga kaasas, siis tuleb midagi põhjalikumat ette võtta, kui lihtsalt lisada järjekordne funktsioon blacklisti näol, mida reaalselt hakkaks kasutama ehk vaid mõni üksik protsent kasutajatest.

Me leiame, et meil siiski on olemas lahendus, kuidas viia kogu blogide jälgimine uuele tasandile. Seega oleme sisse seadnud testsaidi, mis hetkel asub aadressil http://pop.tr.ee/ kuid peatselt leiab endale uue kodu uue nime alt. Tõenäoliselt järgmise nädala jooksul hakkame praegustele blog.tr.ee kasutajatele andma antud teenusele testimiseks ka ligipääse. Millal sait täiesti avalikuks tuleb, hetkel veel öelda ei oska.

Loodame igatahes parimat 🙂

3 thoughts on “Blog.tr.ee taastas ühe blogi esilehel”

 1. testsite on praegu nagu täitsa tühi.. vaid need sõnad ilutsevad seal:
  ‘The Blog Times Europe
  Estonia’

 2. nõrk, kodanikud, nõrk. ma juba lootsin 🙂

  asi ei ole ainult I&I’s – blogipostituste maht on läinud nii suureks, et mingi eelfiltreerimiseta ei ole enam feed hoomatav. ainult white-list (lemmikud) ei ole lahendus – siis oleks tegemist sisuliselt mu enda RSS’i lugeja või Google Readeriga.

  millest lähtub arvamus, et blacklisti hakkaks kasutama üksik protsent kasutajatest? see ripub suuresti kasutusmugavusest, ma kardan.

  I-I’st rääkides lonkab keelamise ja taaslubamise retoorika üsna tugevalt (mismõttes teised on reklaamblogid?) 🙂

Kommenteerimine on suletud.