Blog.tr.ee OpenSource

LFUAYUJM

Uue blog.tr.ee versiooni tegemisega kaasnes ka plaan minna tagasi kunagise OpenSource mudeli juurde. Litsentsiks on seekord Creative Commons Attribution 3.0 Unported Litsents.

Ühesõnaga, igaüks kes tahab võib panna endale püsti oma blog.tr.ee. Ja igaüks kes tahab võib kirjutada blog.tr.ee-le uusi funktsioone ning lisasid. Ja võib neid lisasid jagada kellega tahab. Igaüks võib täpselt järgi vaadata, kuidas blog.tr.ee täpselt töötab. Mingeid piiranguid pole (v.a. litsentsist tulenevad ehk peab viitama blog.tr.ee-le).

Peamine põhjus, miks me oma saidi lähtekoodi täies mahus avaldame, on see, et tekiks peale uusi inimesi, kes oleks huvitatud keerulisemate veebiteenuste ja start-up-ide tegemisest. Kuskilt peab ju siiski eeskuju ja näiteid võtma. Võibolla oleme näiteks kellegi suure probleemi juba ise ära lahendanud – oleks vaja ainult see meie source-st järgi vaadata.

Kolm aastat blogide tehnilise külje ja võimaluste uurimisega on meile nii mõndagi põnevat õpetanud ja loodetavasti õpetame nende teadmistega ka teisi.

Blog.tr.ee TRAC, kus saab sourcet veebibrauseris vaadata asub http://trac.assembla.com/blogtree/browser. Kes tahab sourcet enda arvutisse, siis SVN Checkout asub aadressil http://svn.assembla.com/svn/blogtree. Muutusi commit-ida saavad Assembla registreeritud kasutajad, seega igaüks kes vähegi soovib. Source failid ja andmebaas on UTF-8 kodeeringus.

Kes ei tea, kuidas SVN töötab, soovitan installida arvutisse TortoiseSVN kliendi. Kui see on tehtud, siis kõige lihtsam oleks talitada järgnevalt: Luua uus kataloog, kus hakkavad paiknema Blog.tr.ee lähtefailid. Klikkida kataloogis paremat hiireklahvi ning avanenud menüüs, kus on elemendid “create new folder” jne, peaks olema menüü “SVN Checkout”. Sellele klikkides avaneb aken, kuhu URL of repository reale tuleks kirjutada Blog.tr.ee SVN Checkout aadress http://svn.assembla.com/svn/blogtree ning peale seda klikkida OK. Peale mõningast downloadi, peaks kataloog olema täidetud blog.tr.ee lähtefailidega. Kui nüüd mõnda neist failidest muuta, siis üles saab need serverisse käsuga SVN Commit.

8 thoughts on “Blog.tr.ee OpenSource”

 1. Tubli taasotsus.

  Muuseas, proovige giti subversioni asemel. Gitiga avatud tarkvara lausa õitseb ja koodi vahetamine lausa lendab 🙂

  Soovitan hoidmiseks gitorious.org (see on avatud lähtekoodiga vs github.com, seega kui midagi juhtub, saab rahavas ‘oma’ gitorious.orgi üles panna jne).

  Päikest,
  Priit

  minu konto:
  http://gitorious.org/users/priit

 2. Eelistasin Subversionit, kuna ise olen selle kasutaja ning ma ei tea ühtegi nii head klienti GIT-i jaoks, kui TortoiseSVN Subversionil on (pole ka eriti uurinud, tõenäoliselt midagi siiski on).

 3. NB. Kui keegi tehi juba checkoudi SVN-ist, siis võiks seda uuesti teha – importisin kogemata uue revisioniga natuke valet infot (mysql ligipääsuparoolid jne) ning kustutasin seetõttu kogu SVN-i ära ja tegin uue repository (sama nime ja aadressiga)

 4. Ma ei sa aru, miks minu koostatud blogilist kordab pidevalt oma nime paremal pool küljel, kui ma ükskõik kust ja mitu korda sinna lähen. Ma ei tea, kas mõistan seletada, noh umbes nii, et mul on Mõttekodu paremal pool juba üle 10 korra. Kui vajutan neist ühele, siis kaovad ülejäänud korraks ära.
  Häirib.

Kommenteerimine on suletud.