Top 10 iPhone’i tasuta programmi

iPhone’i Eestis müükitulemisega ei kaasnenud iTunes’i poe avanemist siinsele turule, kuid siiski on võimalik väikse trikitamise abil oma iTelefoni AppStore’ist tasuta rakendusi kätte saada. Panin ritta oma 10 lemmikut (suvalises järjekorras).

Dual level – Kasutuskõlblik lood, aga eelduseks on see, et saad ta päris vaaderpassi abil ära kalibreerida. Kodus sain riiuli selle abil sirgelt seinale igaljuhul. Hiljuti lisandus veel uus funktsioon, mis näitab kaldenurka kraadides.

Units – Väga käepärane vahend juhul, kui oled seda tüüpi inimene, kellel on tihti vaja teada, kui mitu meetrit on 6 jalga või mitu kilomeetrit tunnis sa sõidad, kui masina spidomeeter näitab 70 mph.

Twitterrific – Üks paljudest Twitteri klientidest, näeb kena välja ja on mugav kasutada. Tasuta versioon näitab reklaame, aga see eriti ei häiri. (Äramainimist tasub veel konkureeriv Twinkle’i nimeline rakendus, millel on lisafunktsioonina võimalik vaadata läheduses asuvaid twitterdajaid. Kui panen kauguse 500 km peale, siis näen, et üks tüüp lätis ka kasutab seda…)

Facebook – nimi räägib enda eest, saad oma Facebook’i kontol silma peal hoida. Rakendust uuendati hiljuti ja nüüd on oluliselt rohkem funktsioone.

Brain Tuner – arvutamisülesannetega mõtlemismäng. Lihtne ajugümnastika, kus aja peale tuleb lahendada kas 20, 60 või sada matemaatilist küsimust. Näiteks 1+2=4 ja sina vastad, kas tehe on õige või väär. Lihtne, aga kaasahaarav. Kasulik ka muidugi.

Cowabunga – Veel üks vahva mäng, kus pead lehmi üle jõe põrgatama. Keegi võiks muide iPhone’i tarvis vana hea “hundimängu” teha.

Sol Free – Kolmas mäng, mis tabelisse jõudis. Klassikaline pasjansimäng. Tasuta variandis saad mängida nelja erinevat mängu, teiste hulgas kõigile arvutisõpradele tuntud Solitaire’ (Küll hoopis Klondike’i nime all). Mulle endale meeldib kõige rohkem Baker’s Game nimeline kaardiladumine.

Fring – Ülimalt kasulik app. Lisaks sellele, et see peidab endas MSN messengeri, Google Talki, AIM, ICQ jt IM kliente, on Fringi abil võimalik ka Skype’i kasutada. Skype’iga saab kahjuks vaid vaid Wifi võrgus. EDGE’i ja 3G puhul peab piirduma trükkimise abil suhtlemisega. Kõikide klientide kontaktid on kenasti ühes nimekirjas, mis teeb Fringi mugavaks kasutada.

Wikipanion – Wikipedia iPhone’i jaoks. Lihtne.

iTalk Recorder – tükk aega mõtlesin, et mis on see viimane programm, mis 10 parema hulka võiks kuuluda ja avastasin täiesti uue app’i, millest olin jupp aega puudust tundnud. iTalk Recorder võimaldab iPhone’iga heli salvestada. Mikrofon väga kaugelt küll eriti kvaliteetselt juttu kätte ei saa, aga ajab asja ära. Miinuspooleks on see, et salvestiste arvutisse saamiseks on vaja eraldi programmi ja hetkel on see saadaval vaid Mac OS X’i jaoks.

2 thoughts on “Top 10 iPhone’i tasuta programmi”

  1. “Brain Tuner ” selline asi võiks olla lapsel arvuti logimisel ees. Vastabv 10 tehtele õigesti ja saab arvutit mmm 1h kasutada ja siis peab uutele tehetele vastama…. oled äkki midagi sellist kohanud ?

  2. Ei ole kuulnud küll, aga vabalt võib olemas olla. Küll on Gmailis “Mail Goggles” nimeline vidin, mille abil saad öisel ajal kainuse kontrolli peale panna – enne kirja väljasaatmist pead mõned matemaatilised tehted tegema, et purjus peaga rumalusi välja ei saadaks:)

Kommenteerimine on suletud.