LightBox

Üks viimase aja tehnoloogiad, mida eriliselt ekspluateerima on hakatud, on Lokesh Dhakari poolt aretatud LightBox JS. Tegu on nimelt tehnikaga, kus näiteks pildile klikkides kaetakse lehekülg läbipaistva tumedama varjuga ning avaneb seesama pilt suurelt keset ekraani. No kuulge, isegi SLÕhtulehe veebiversioon kasutab justnimelt sedasama süsteemi piltide näitamiseks ning tuleb tunnistada, et kuigi tundub olevat vägagi kontekstiväline, näeb see pildivärk seal lehel täitsa hea välja. Lightbox on välja antud Creative Commons Attribution 2.5 litsentsiga ja seega võib igaüks, ka eelpoolmainitud SLÕhtuleht, seda vabalt kasutada.

Kuid asi pole jäänud soiku ning originaalautori poolt on välja antud juba uuem, täiuslikum versioon Lightbox JS v2, mis on ehitud uhkemate efektidega ning parema võimalusega pildigrupi näitamiseks ning piltide vahel navigeerimiseks.

Veidi rohkem on teinud Cody Lindley, kes tegi oma versiooni Lightboxist, nimega ThickBox. Originaaliga suurimaks erinevuseks on võimalus kasutada ka muid elemente peale piltide, täpsemalt ka suvalist HTML-i ja seda nii skrollitavana, kui niisama. Oma implementatsioon on ka PJ Hyettil.

Sarnast teostust kannab endas muuseas Notify, mis kujutab endast tavaliste javascript.alert() ning javascript.confirm() funktsioonide stiilsemat asendust. Kahjuks töötab see hetkel IE-ga mitte just kõige paremini, tegu on siiski veel alles beta-staadiumis tootega.

LightBox JS v2