Veel uusi veebipõhiseid teenuseid

idbook.jpg

Kuu algusest on Eesti internetis saadaval veel kaks uut teenust, millest siiani käesolevas blogis juttu pole olnud. Esiteks bookinghouse.net ning teiseks idpilet.ee.

Bookinghouse kohta ma suurt ise öelda ei oska, kuna pole suurem asi reisija ning seetõttu ei oska ka võrrelda. Paremini võib antud teenuse kohta lugeda siit (Rain Rannu) ja siit (Jüri Kaljundi) ning ka ühest vanemast teadeandest siit (Kristjan Otsmann). Imestama pani mind vaid ettevõtmise grandioossus – kohalikud investorid olevat matnud projekti alla tervelt 10 miljonit krooni. Suhteliselt suur summa siiski alustava ettevõtmise jaoks.

idpilet.ee pakub geniaalset võimalust ühildada ID-kaarti piletisüsteemiga, kus tavapileti asemel ongi kasutusel siis seesama ID-kaart. Ehk, et maksad netis kontserdi eest ning ongi koheselt kõik korras – võid rahulikult oma plastikisikutunnistusega kohale kõmpida, mingit eraldi piletit tarvis pole. Samuti saab piletit mugavalt elektrooniliselt teisele inimesele üle kanda.

Probleemiks on siinjuhul privaatsusküsimus – kuskil, avalikkusele küll suletud serverites, on täpselt kirjas, et mis isikud mis kohta mis ajal külastasid. Kuid see on rohkem paranoiikute küsimus. Teiseks – vahetult enne kontserti või midaiganes, kuhu pilet ostetud, on jube raske piletit kellelegi üle anda, no kui tekib mingi ootamatu situatsioon – vaja oleks selle tarbeks internetti. Kolmandaks, isikud, kes selle süsteemi taga on, on minut.ee kommentaariumi andmetel kergelt ebausaldusväärsed. Kuid see otsus, kas kedagi anonüümsete kommentaaride põhjal pidada usaldusväärseks või mitte, on igaühe enda teha, mainin ainult sellepärast ära, et oleks selge pilt.

Igatahes, idee on väga hea, eks paista, kas sellest ka asja saab, mina küll võimaluse korral kasutaks.

One thought on “Veel uusi veebipõhiseid teenuseid”

Kommenteerimine on suletud.