Tahad oma postitust kiiremini blog.tr.ee-sse?

ping.jpg

Oled tüdinud, et sinu postitus blog.tr.ee-sse jõuab alles eitea millal, aga mitte kohe peale kirjutamist? Abiks tuleb XML-RPC Ping nimeline moodustis, sest alates praegusest on see blog.tr.ee poolt ilusti toetatav. Ping ise on muidu selline asi, mis teatab blogikataloogidele, et antud blogi on uuenenud – ehk niiöelda virtuaalselt koputab majahoidja uksele, et mul on korteris midagi muutunud, ehk tuled vaatad üle.

Pingi võimaldamiseks pead saama muuta ping-itavate saitide listi oma blogis. Bloggeril ja hostitud WordPressil see vist hetkel pole kahjuks võimalik – seal on mingid kindlad saidid, mida nad toetavad. Kui aga on su blogimootoriks näiteks enda serveris asuv WordPress, siis on ping-i seadistamine blog.tr.ee jaoks imelihtne. Järgnevalt ongi õpetus oma serveris asuva WordPressi näitel (teiste blogimootoritega võib konfigureerimine veidi teistmoodi välja näha).

Alguses tuleb minna blogi adminni paneelis(Dashboard) Options menüüsse ja sealt valida “Writing” alammenüü:

ylemine.jpg

Seejärel tuleks kerida lehekülje allosasse, kus peaks asuma üks tekstikast pealkirjaga “Update Services” – tavaliselt on seal kastis üks rida juba täidetud, näiteks võib seal olla “http://rpc.pingomatic.com/” – meil tuleb sinnasamasse alla uuele reale lisada ka blog.tr.ee ping aadress “http://blog.tr.ee/rpc/ping”:

alumine.jpg

Vajuta seadete salvestamiseks nupule “Update options” ja peaksi korras olema – järgmine kord kui midagi postitad, tekib link blog.tr.ee-sse koheselt ilma mingisuguse viivituseta 🙂

[NB! teenus on hetkel alles katsetueversioonis ja ei suuda garanteerida 100% et postitus blog.tr.ee-sse jõuab. Kui aga peaks mingeid tõrkeid esinema, siis andke palun märku aadressile blog(ät)tr.ee]

14 thoughts on “Tahad oma postitust kiiremini blog.tr.ee-sse?”

 1. Pingimissüsteem on vahva asi. Aga kindlasti võiks eksisteerida ka käsitsi pingimise võimalus blog.tr.ee lehel. Oma ajaveebis ei ole mul seni õnnestunud pingimis plugin’i tööle saada. Ei oska noh. 😛

 2. armas blog.tr.ee,

  (i) esmalt tänud väga kiire Blogger-blogi linkimise eest blog.tr.ee-sse, mist sest, et esimesel korral ilma RSS-funktsiooni määramata sain veateate (ent kordamine on tarkuse ema)

  (ii) “Pingi võimaldamiseks pead saama muuta ping-itavate saitide listi oma blogis. Bloggeril … see vist hetkel pole kahjuks võimalik – seal on mingid kindlad saidid, mida nad toetavad.”
  jah, on vaid (Customize -> Settings -> Publishing) “Pings weblogs.com, a blog update notification service that many individuals and services use to track blog changes.”
  niiet ootame veel!

  tervitustega Kaug-Idast,

  Leelo Maarja

 3. nonii: toimib, asi toimib!

  juba ongi Harvester 21. veebruari postitused üles leidnud 😉
  tänud!

 4. Head uut aastat!
  Ma ei tea, miks ei tööta täna see oma uue postituse teatamise asi. Olen mitu korda proovinud, aga ei midagi.
  Kas ainult minu probleem?

Kommenteerimine on suletud.