Meie sait imeb vilinal

Blog.tr.ee loetumaid postitusi on läbinud viimase päeva jooksul ühtse teemana kriitika uue blog.tr.ee versiooni suhtes. Uus Blog.tr.ee imeb vilinal, Blog.tr.ee: kolm sammu tagasi ja mõlema jalaga, Kes oleks tark mees ja teeks uue Blog.Tr.ee, Kuidas BlogTree pa*t puhtaks saaks jne jne.

Üldiselt oleme konstruktiivsemat kriitikat kuulda võtnud ja vigu parandama hakanud. Tegime paremaks esilehe postituste loetavuse, lisasime postituse vahelehele lingi õpetusele, et kuidas sellest vahelehest lahti saab, optimeerisime veidi – niipalju kui jõudsime – andmebaasipäringuid, et kiirust vähe üles saada ning muud taolist.

Kuid neid meie suunas peamiselt lahmivaid postitusi me kuidagi ei tsenseerinud ega kõrvaldanud. Kui Blog.tr.ee lugejad on need sinna esiotsa hääletanud, siis nende koht ongi seal ja meie sekkuma ei hakka. Muidugi oleks parem kui me väldiks liigset negatiivset tähelepanu, kuid nagu me oleme algusest peale rõhutanud, siis Blog.tr.ee on täiesti sõltumatu organisatsioon, missest et mitte eelpool viidatud Dukelupuse postituses loodetud MTÜ vaid äriühing.

Me ei tsenseeri kedagi, me laseme inimestel avaldada täpselt selliseid arvamusi nagu nad vähegi tahavad. Ja seda isegi siis, kui see arvamus käib meie vastu. kes veel midagi sellist lubada saab? Ainus juhus kui me teoreetiliselt võiks midagi meie saidil tsenseerida, oleks siis kui me saaks kohtult vastava korralduse.

Ja me oleme pagana uhked selle üle.

25 thoughts on “Meie sait imeb vilinal”

 1. Millised vahendeid ja kas üldse olete te kasutanud süsteemi optimeerimiseks? Olete kasutanud profailereid näiteks? Või muid abivahendeid? Või lihtsalt lasknud intuitsioonil möllata? Sest ainuüksi eilne kiirusprobleem tundus olevat just optimeerimatuses.

  Iga uus asi vajab harjumist, see on selge, ja alati on inimesi, kes väidavad, et vana oli palju parem. Aga seda ei tasu eriti tõsiselt võtta.

 2. me ei ole üldse mingeid vahendeid optimeerimiseks kasutanud, ainult sql-is explainiga vaadanud, et mida päring teeb ja vastavalt sellele lauseid ümber teinud :S:S:S

  aga üldiselt jookseb meil kogu sait momendil kõige tavalisemas zone virtuaalserveris ja see seab omad piirangud.

 3. MySQL-i query cache võib ka väga abiks olla, kui tehakse palju ühesuguseid päringuid. Neljanda versiooni peal sai neid mõned aastad tagasi proovitud, kui oli tegemist saidiga, kus keerukad päringud ja andis jõudluses juurde küll.

  Query cache mingeid probleeme ei tekitanud. Automaatselt korjatakse cache-ist maha need päringud, mis sisaldavad tabeli nime, mida muudeti. Muutuseks kvalifitseerub siis update, delete või insert.

  Aga enivei jõudu upgrade-imisel. 🙂

 4. no meil on siiski zone reklaam lehel olemas, vältimaks taoliseid situatsioone.

  aga ma ei tea mida küll teised samas masinas olevad kliendid arvavad, kui nende sait vahelduva eduga maas on (ma vähemalt eeldan, et kui meie sait on maas, siis on teistel ka)

  momendil kustutasime tulekahju sellega, et tõstsime vanemad kui 3 kuud postitused (umbes 150 000 tükki) teise tabelisse ümber, nii et süsteem ei pea enam väga suurt tabelit kasutama. aga sellega läks postituste otsing ja veel paar asja nihu. vähemalt pole enam umbes asjad, andes meile aega veidi paremaid lahendusi otsida :S

 5. Kui explainiga päringuid uurite, siis saate tegelt suht hea pataka infi kätte juba toimuva kohta. Ma olen ise ka mySQL-i päringutega peamiselt just explain-i abil tegelenud.

  Enamasti on jõudluse korral küsimus (puuduvates või ebakorrektsetes)indeksites. Pluss on ka olemas veel olukordi, kus igasugu haiged LEFT JOIN-id annab viia UNION-ide peale üle INNER JOIN-ideks. Nii kinky kui see ka ei kõla, on seegi olnud abiks liigutus teinekord. Kui on huvi, siis võin näiteks meili teel lähemalt selgitada, mis olukorras see asi toimib. See vaevalt, et enamusele lugejatele huvi pakub.

 6. Ei ime ta midagi, võõras ja harjumatu on, aga muidu on juba täitsa nagu päris (värvigamma on veel natuke silmadele ebamugav aga loetavus on üldiselt tugevalt paranenud), aga nüüd on mul operaga vaadates selline asi, et tavaline blog.tree esileht muudab ise kuju. Lehele minnes on ees tavaline kujundus, aga x sekundi pärast viskab ette lehe, kus on üksteise all kirjas (viimased?) postitused ja nii mitu lehekülge. Aadressiribal on ikka blog.tr.ee kirjas… Ülejäänud osa lehest kaob kuhugi ära…
  (Samas see võib ka puhtalt minu arvuti probleem olla, varemalt ei saanud ma mõnda aega IE’ga blog.tr.ee lehte üldse kasutada, IE pakkis end selle peale kokku…)

 7. Query cache-i juures arvesta ka sellega, et päringud, kus on tihedalt muutuvaid tabeleid, pole mõtet sinna toppida, sest tihedad muutused tabelis tähendavad ka seda, et vastavad päringud visatakse cache-ist tihti välja 🙂

 8. aga miks mitte teha erinevad themed blog.tr.ee’le? või lihtsalt et saaks värve vahetada. ja et üks nendest meenutaks ka eelmist kujundust 😀

 9. Võiks teha nii, et blog.tr.ee esilehel postitusel klikkides viidaks postituse lehele. Hetkel tuleb millegipärast sama lühilõik uuesti. Ei viitsi ka väga süveneda, millest selline apsakas.

 10. Seda theme’ide asja me arutame igaljuhul kindlasti ja praegust kujundust tuunime vastavalt soovitustele edasi. Juba läheb paremaks.

 11. Vanad kasutajanimed ei toimi tõepoolest täpselt sellel põhjusel et viisime kasutajanimed emaili aadresside peale üle. Leidsime, et vanade kasutajate puhul (pealegi kasutajakontod olid viimati toetatud teises blogtree versioonis üle aasta tagasi ja vaevalt et paljud enam oma parooligi mäletaks) on lihtsam uued kontod teha, kui vanalt üleminekuks mingi vidin korraldada.

 12. Paar kysimust tekkis. Miks kanali liikmed võivad lisada ja Kustutada blogisid listist? Miks kanali omanikul pole hiljem võimalust liikmeid omanägemisejärgi kustutada? Ühel hetkel tuleb yks katselendur ja kustutab kanali listi tyhjaks.

 13. Ahah. Te mõtlesite.
  Et lihtsam on lasta inimestel uus konto teha. Eks pool netikasutamise lõbu olegi ju muudkui igale poole igal aastal uue konto tegemine.
  Et kui olid juba üle aasta vanad kontod, et tühja siis neist? Mhmh.

  Kuna vana versiooni enam kätte saada pole võimalik, siis peaksin ma uue konto tegemisel hakkama oma lemmikuid jälle ükshaaval kokku otsima? Mhmh.

 14. Aabram: Vabandust jah selle kasutajakonto süsteemi eest, tõenäoliselt oleks see vanade kasutajate konvertimine täiesti võimalik olnud. Ega mulle ka meeldi igas suva kohtades kogu aeg uusi kontosid teha.

  nipitirist: kanali võib teha avalikuks niiviisi, et igaüks näeb, mis seal on, ise kanali liige olemata. Pealegi, kanali omanikul – juhul kui pole anonüümne liitumine lubatud – on vaba voli otsustada, et keda ta sinna kanalisse liikmeks lubab, kas lubab katselendureid või mitte. Aga selles suhtes on õigus, et kanali omanikul peaks olema rohkem administreerimisvõimalusi – kasvõi eelnevate seadete taastamine, kui keegi kogematagi midagi ära rikkuma peaks. Seda me vaatame veel.

 15. Tjah, kui nüüd aus olla, siis minul tuli selle koha peal nüüd küll piir ette ja uut kontot ma tegema ei hakka. Äkki panete vana v2 versiooni ikkagi tagasi ja nimetate selle uhkelt näiteks classicuks? 🙂

 16. Aga üks küsimus veel: miks te otsustasite enam mitte näidata postituste pealkirju täispikkuses? See on natuke häiriv, muuga suudab elada 😀

 17. seda on keegi juba kindlasti küsinud, aga ma küsin ikkagi – et kuidas selles uues süsteemis nende blogi pisipiltidega on? et eelmises oli mul oma fav.ico aga nüüd on see nool, et kuidas selle eelmise tagasi saaks?

 18. kuulge – miks on võimalik kellelgi tundmatul ja suvaliselis isikul minu blogi blog.tr.eesse lisada ja miks minu seadetes ei ole nuppu et seda sealt maha võtta?
  tänan tähelepanu eest

Kommenteerimine on suletud.