Blog.tr.ee uuenes

Blog.tr.ee uuenes. Loodetavasti paremuse suunas. Jätsime palju funktsioone ära, keskendudes vaid kõige vajalikematele. Aegamööda toome sellised funktsioonid, mis reaalselt vajalikuks osutuvad ja mille ära kustutasime siiski tagasi.

Lisandunud on ka mõndagi uut. Näiteks top postituste juures saab lugeda ka selle postituse viimaseid kommentaare.

Tõstsime blogilistid rohkem esile. Igaüks saab kokku panna just talle meeldiva nimekirja erinevatest blogidest, paremaid neist nimekirjadest kuvame ka esilehel.

Tõenäoliselt esineb veel viperusi, kuid loodame need lahendada lähiajal.

68 thoughts on “Blog.tr.ee uuenes”

 1. mind tegelikult raskelt häirib, et ei näe oma lisatud blogisid ega nende andmeid muuta/kustutada.

 2. Kus on minu lemmikud? …vöi mis selle valiku nimi oligi.
  Ja minu isiklik arvamus – pigem vöiks esile tõstetud olla siiski need viimati lisandnud postitused ning need blogilistid paremal reklaami asemel vöi siis reklaami all.

  Aga jah, kus on minu lemmikud?

 3. Kõik minu kanalid ja lemmikud on kadunud, see nüüd küll hea ei ole : (. Tegelikult välimus mulle meeldib rohkem kui enne, aga funktsionaalsus on hetkel küll tugeva tagasilöögi saanud : (

 4. Kuhu kadusid kõik olemasolnud blogilistid loetelust? Seal ju ainult need, mis esilehel.
  Ning oma profiili koos lemmikblogide loeteluga tahaks ka tagasi.
  Kõike olnut uuesti tegema küll ei tahaks hakata, funktsionaalsus oli enne kordades parem.

 5. ja kui päris aus olla, siis mitte kunagi… kordan… mitte kunagi ei eemalda tarkvaraarendaja niivõrd vundamentaalseid featuure. selle pooliku jupiga oleksite võinud siiski oodata veel. või siis mingi näpitava betana üles panna teisele aadressile.

  ning, jhtml? java?

 6. Mulle uus kujundus meeldib! Palju lihtsam hoomata. Kontot endal pole seega ei tea millest teised räägivad siin…

 7. Mina ka tunnen puudust oma kadunud profiilist. Samuti eelistaks seda, et uued postitused üleval ja listid all, samas see ei ole tappev, kui jääb, nagu on.

  See on päris sümpaatne, et poppide postituste kommentaare näeb, samas tundub seal olevat mingi piirang – näitab vaid teatud hulka?

 8. Kuidagi kirju on. Palmidega tapeet on minu maitse jaoks täiesti teemast väljas.
  Mis veel äirib, on see, et blogilistide jaotus on uutest postitustest ette poole toodud. See ei tundu eriti loogilisena ja ebamugav on seda joru alla poole kedrata, et postitusteni jõuda.

 9. uued blogilistid ja uued blogipostitused tuleks ära vahetada asukoha poolest. tahaks ikka värskeid postitusi esimesena näha. tänan

 10. skeptik.ee tänahommikune postitus oli päris kenasti loetavuse järgi esilehel jõudnud, nüüd aga ei leia seda isegi uusi postitusi tagasi kerides üles.

  Top 100-st on skeptik.ee ka kuhugi kadunud, muidu oli see stabiilselt seal kusagil 30 kandis. Klikkide arv oli mumeelest ka huvitav teave, mis võiks tagasi ilmuda.

  Sisselogimisel on mõlema kasti nimetuseks “E-post”, alumine peaks ilmselt olema “Salasõna”.

  Kadunud on ka nupp “Teata uuest postitusest” või mis ta nimi oligi. Kas blog.tr.ee korjab uued lood ise automaatselt üles? Millise aja jooksul?

  Samas ei näe ma oma profiilis sedagi, kas ja millised blogid mu kasutajanime küljes on.

  Nojah, uuenduse juurutamisel tarbijaid sedasi teadmatusse jätta pole just kuigi hea PR, aga loodetavasti saavad kõik parimad kavatsused, milleks uuendusi ju tehakse, siiski parimal moel tööle.

  Jõudu tegijatele 🙂

 11. Ahjaa,
  tõepoolest, uued postitused on siiski see, millepärast blog.tr.ee-d ilmselt kõige rohkem kasutatakse ja mis kõige kiiremini ka muutub, seetõttu arvan ka, et uute postituste list peaks olema ülevalpool.

 12. Ma ei saanud nyyd Andris postist p2ris t2pselt aru.
  Kas profiilidel on “vesi peal” v6i saab vana profiili veel tagasi?
  Samamoodi, kuidas on “kanalitega” uue nimega blogilistid?
  Kas ma saan oma “kanali” tagasi v6i on sellega igaveseks “6htal” ja ma pean hakkama j2lle oma lemmikblogisid otsast peale kokku otsima.
  Kui kanalid on hingusele l2oinud, siis oleksite v6inud v2hemalt hoiatadagi. Oleks oma kanalist mingi manuaalse backupi teinud.

 13. Ups,
  näen, et hommikused postitused loetakse vist uuesti sisse. Igatahes midagi toimub ja skeptik.ee hommukune lugu “Selgeltnägijate tõeline ja päris tuleproov” on vähemalt küljeveerus olemas. Aga ilmselt juhtus see peale seda, kui olin oma blogid taaskord registreerinud (“Lisa uus blogi”). Või ma ei tea.

 14. Postitusi polnud sees, kuna tegu on erineva baasiga, mis pole vana saidiga seotud – küllap polnud uue saidi postituste korjaja veel nende konkreetsete kanneteni veel jõudnud.

  Kõik vanad andmed on meil alles ja impordime need uue saidi peale ümber.

 15. Importisime kõik kanalid sisse privaatsete blogilistidena (ehk et näeb ainult omanik). Päris üks-ühele kahjuks ei õnnestunud, aga enamus kanaleid ja kanalite blogisid peaks tagasi olema.

 16. Mulle meeldis vaadata (vahelehelt), kes blogtrri kasutajatest mu postitust lugemas on käinud. Kas see ikka ka tagasi tuleb?

 17. üld-Iselt ajab ikka vihatsess, kui üle-öö on kadunud KÕIK mu olemasolevad lemmikud listina, + kontaktid jmt — ette-hoiatamata päälegi! Et orjal aiga-härjal aiga, –>!??? Et minukne iti-null saanud virtuaalsuse olemusest pisuvalesti aru (ühis-konnalisuses jällekord), mõistes seda infoilmas/-hulgas kurseerimise kiirenduse võimalusena?!

  Ja — oless taht soosinase vastulause esitada meilitsi, mitte avalikul peldikuseinal! Võimalus kahe juhmi silma vahele jäi??

  urrr

 18. Ma küll palmidega tapeeti ei näe, kuna brauseri aken pole täissuuruses, aga sellest tuleneb jällegi järgmine probleem – nüüd pean kerima lehte küljelt küljele, et terve populaarseima postituse jutu ära näeksin. Varemalt oli see lehekülje laius kuidagi dünaamilisem või siis fikseeritud väiksema pikslite arvuga? (Ok, see pole suur probleem, aga ebamugav on lihtsalt.)

  Ja palun tõesti tõsta uute postituste loetelu ülespoole, nende pärast enamus ju siin käibgi. Minul isiklikult on üsnagi suva huvitavamate listide loetelust, see võiks olla kas allpool või paremas servas nagu vanasti. Oma blogiliste haldan teiste vahenditega.

  Uuest postitusest teavitamise nupp võiks ka tagasi olla ja nende kasutajate loetelu ka, kes on viimasel ajal minu blogi vaatamas käinud läbi blogipuu. Top on kah kuidagi kummaline, umbes nagu keegi oleks oma lemmikblogid suvaliselt paberile kirja pannud. Topi puhul võiks ju näha olla ka see, mille alusel Top kokku on pandud..

  Aga muidu on väga lahe, mõnusam kujundus ja silmale parem vaadata.

 19. Uus kujundus mulle meeldib. Mugavam kàsitseda ja puha. Aga…

  Minul on see mure, et Diarylandi feed ei saa minu blogi eesti tàhtede ja muude trikkidega làbi, sestap kasutan icerocket-it. Kuidagi on aga uus blog.tr.ee otsustanud, et minu blogi postitusi tuleb diarylandi feed-ist otsida ja seega uued postid ei jòua kohale. Vanasti sain kàsitsi òige feedi panna, aga nyyd?

 20. Mina näiteks ei saa üldse sisse logida. Ei anna sellist lehtegi ette, kust seda teha oleks võimalik. Selle ülemise “logige sisse siit” lingi pealt annab mulle ainult lumivalge lehe, alumise kirjaga “Done” ette.

  Muidu noh, vähe nagu kaasaegsem näeb välja küll :).

  Ja pooldan ka seda, et uute postituste riba tuleks ülespoole (ja blogilistide loetelu siis allapoole näiteks).

 21. ma küsin ,et kas selle lehe muutmine midagi muud head ka kaasa tõi kui ainult selle ,et köik jälle uue teema leidsid kirjutada?

  virisen samadest asjadest kui eelpool kirjutajas, uued jutud kõrgemale!, mitte et blogilist oleks kõige kõrgemal.
  kõik mu lemmikud on kadunud 🙁 ja see on teie süü! 🙂
  siis paneb mind imestama see, et kuidas üleöö on tõusnud mõni blogi nii kõrgele? näiteks tupla I .
  ja kuidas mina, kes ma eile alles esikümnes olin, nüüd end TOp 100st ei leidnudki? 😀 😀 mis arvutussüsteem nüüd kasutusel on?

 22. Mul oleks selline küsimus, et kuna praegu on mu profiil nagunii tühjaks tehtud (millest on eriti kahju selle pärast, et mul on tegelikult kaks profiili, üks seisab vanast ajast tühjana ja ma ei mäleta, kumba ma tavaliselt kasutasin, sest sisselogimine oli loomulikult automaatne), lisasin uuesti ka ühe blogi, mille taasvalideerimisest blog.tr.ee ühel hetkel miskipärast kategooriliselt keeldus – kas ma enam seda valideerima ei peagi? Kuskile mingeid koode panema? Muud tralli tegema?

 23. tubli töö!
  meedlib, et hülgasite selle 20ndast sajandist pärit frame lehe üla osas ning kohustuslikku sisselogmise osadel tegevustel.

 24. “Huvitavad blogilistid” võiksid tagasi minna paremale poole , siis tuleks uued kirjutised kenasti vasakusse ülemisse osasse. Minu 1920×1200 reso peal ei ole näha, et ”
  Huvitavad blogilistid” all oleks ka uued jutud.. etc..

 25. Esmapilgul vaatan, et otsing on kadunud. See on nüüd küll ebavajalik featuur, tõesti.

  Ja see, et uued postitused kuskil kaugel lehe allosas on ka muidugi kasulik, eks :/

 26. Hmm, kas kommentaarid on modereeritavad või mille alusel neid piiratakse. Mu eelmised kommentaarid kadusid musta auku ja teadet ka ei antud.

 27. Postitusi polnud sees, kuna tegu on erineva baasiga…

  Ma ei ole Targoga küll tihtipeale nõus, aga seda postitust ja mõnd seal viidatud artikli peaks te küll mõttega läbi lugema: http://www.targotennisberg.com/tarkvara/?p=121

  Mis nipiga te olete olete suutnud oma äri pankrotti minemisest hoida, ei saa mina küll aru. Mingi kohalik majandusime ilmselt.

  PS. Ma oleks nõus blogtree tegijatele maksma selle eest, et mulle tekib kohandatav blogide portaal. Näiteks et ma saaks kanalite riba asemele tagasi viimaste postituste riba. Kahjuks ei ole portlettide teema blogtree arendajateni ilmselt jõudnud, samuti puudub konkreetne viis neile raha maksmiseks.

  PPS. Aga muidugi jõudu edaspidiseks 😉

 28. miks ico-failid/pildid enam näha pole?? kõigil bloggeri omadel on bloggeri B tähta nüüd vaid.

  lisaks kõigi teiste poolt juba eelpool mainitule on vaid lühike kokkuvõte – uus blog.tr on jura!

  Pange heaga see eelmine tagasi.

 29. BC: ikoonid võetakse lehelt. Need kelle blogil pole shortcut icon-i määratud, nendel pannakse saidi /favicon.ico või selle puudumisel blog.tr.ee enda ikoon. …rel=”BC icon”… ei tähista ühegi standardi järgi “shortcut icon”-i ja seega seda ka automaatselt ei tuvastata.

  priitp: tegu on tõepoolest majandusimega. äri on selle kohta palju öeldud, kuna palku me ei maksa ja kõik sissetulev kulub ainult saidi ülevalhoidmiseks (1.5x töökoha ja magistriõpingute kõrval).

  lühidalt võib puuduolevate funktsioonide selgituseks öelda, et olime ootamatult sunnitud uue versiooniga oodatust kõvasti varem välja tulema, plaanitud oli tunduvalt hilisem tähtaeg. vana sait ei olnud parem kui praegune. see võis paista parem, kuid see tõi pidevalt hostingupakkujalt emaile, kuidas sql server on liigselt koormatud ja kuidas ketas saab kohe täis. meil oli sisuliselt valida, kas panna uus leht üles või sait kinni.

  mäletan, et kui eelmine aasta uue versiooniga välja tulime (ja mida materdati tollal ikka päris kõvasti, et kui halb see ikka on ja kommerts jne), siis käis kuskilt kommentaaridest vastureaktsioonina läbi mõte teha “community-blogtree” ehk et kasutajate enda poolt tehtud ja hallatud sait, mille rahastamiseks maksaks kõik kasutajad näiteks 100 krooni. nüüd oleks ehk uuesti aeg see idee üles kaevata? station.ee kui hetke ainus konkurent pole nagu suutnud seda rolli ise üle võtta.

 30. Ma väga kogu seda kommidejada siin läbi lugeda ei viitsi.

  Aga.. kui te selle värgi juba nii ulmeks progesite, siis progege ka siuke featuur, et kasutaja saab esilehte sättida moodulite/kastidega nii nagu talle sobib, mingis mõistuse piires.. ehk siis, kes tahab uusi poste vasakule üles ja blogiliste paremale alla, see ka nii saaks.. and whatsoever..

  ahjaa, pange kindlasti kasutaja uue sissekande teavitamisvõimalus tagasi : )

 31. uued postitused on kõige-kõigem osa üldse, blogilistid seevastu oleks võinud mu meelest üldse ära kaotada. seega – palun kuulake rahvast ja vahetage nende asukohad?!

 32. vaata, kõigil inimestel ei ole selle ikooni nimeks /favicon.ico mõnel on ta midagi muud. aga tegu on siiski .ico failiga ja samas kohas kirjas ning sama koodijupi sees kah.

  eelmine versioon blog.tr lasi ise määrata, milline see ikooni täpne nimetus on, miks see maha võeti?

 33. Tähendab ausalt, palun tagasi “minu lemmikuid”. Selle blog.tr.ee lehe pealt oli ikka maruhea vaadata, kas mu lemmikud on midagi uut kijrutanud vöi ei, nüüd käi köik lehed eraldi läbi nagu eiteamis.
  Ja uued postitused ülespoole.

  Ausalt – palun!

 34. Kaotasite siis uute postituste rss voo ka ära? Miks nii? Tundub, et hakkate web 2.0 juurest tagasi 1.0 juurde vajumaa. Isegi otsingut pole enam avalehel. Milleks nii poolikut asja avalikuks teha? Blog.tr.ee kasutajad pole aktsionärid kes kogu aeg firmalt mingeid uuendusi nõuavad, me tahame toimivat süsteem ja eelmine süsteem toimis minu arvates täitsa hästi.

 35. Mina ootan ka tagsi oma lemmikuid.
  Kuhu on kadunud valikud, et kas minu blogi postitused on esilehel nähtavad või ei? Kuidas ma oma blogi siit nimekirjast kustutada saan?
  Kurilane ütles väga hästi: /Blog.tr.ee kasutajad pole aktsionärid kes kogu aeg firmalt mingeid uuendusi nõuavad, me tahame toimivat süsteem ja eelmine süsteem toimis minu arvates täitsa hästi/.

  Kas kuskil on võimalik kasutada eelmist blogipuu varianti? Minuarust oli vanasti võimalus kasutada päris esimest versiooni.

 36. mul on tõsiselt kahju, et nö valmistajad,haldajad ei kuula kasutajaid. Pöhimõtteliselt võib olla ju nii, kui ei meeldi, ära osale…
  Tahan lihtsalt teada, et kas te võtate kaasarääkijate ja ettepanekuid teinud blogipidajate ettepanekuid arvesse või arvate, et nii nagu tehtud, nii tehtud ja kõik?
  Ja ma ei pea silmas seda ,et oi ,mulle see palmidega tapeet ei meeldi, vaid funktsioonilisi asju, nagu listi asukoht ja lemmikute jne. osas.

 37. Tundub, et uuenduse käigus on minu blogi blog.tr.ee’st üldse ära kadunud. Kas peaksin selle ise tagasi lisama või panete teie selle edaspidiste parandustega tagasi?

 38. Aitàh!

  Mina olen nòus blog.tr eest raha maksma ja olen ka nòus, et kui tòòl ei kài ja raha ei ole, siis vòib maksuvabastuse ka saada, teise vòivad ju natukene kòrgemalt maksta…

Kommenteerimine on suletud.