Blog.tr.ee PageRank on nüüd 6!

Google on vahepeal salamisi oma PageRank indeksid ümber arvutanud ning sellehulgas blog.tr.ee punktisumma 5 pealt 6 peale tõstnud.

PageRank on numbriline skaala vahemikus 0-10, kus 0 tähendab, et punktisummat konkreetse lehe jaoks pole veel arvutatud ning 10, et tegu on Google jaoks maksimaalselt olulise saidiga. Nimelt mida kõrgem PageRank, seda autoriteetsemaks Google konkreetset saiti peab ning sellel saidil olevat infot otsingutulemustes ettepoole tõstab.

PageRank skaala on logaritmiline, mis sisuliselt tähendab, et kui su PageRank on 1, siis seda nr 2 peale tõsta on palju lihtsam, kui PageRank 3 tõsta 4 peale.

Teised PageRank 6 saidid eestis on (momendil) näiteks EPL.ee, Delfi.ee ning Postimees.ee – mis sisuliselt tähendab, et Blog.tr.ee saidil olev info on Google arvates samaväärse tähtsusega kui mainitud online ajalehtedes. PageRank 7 saite on Eestis juba vähem (neti.ee ja veel mõned). PageRank 8 aga meenub ainsana eesti.ee, rohkem pole nagu kohanud.

4 thoughts on “Blog.tr.ee PageRank on nüüd 6!”

 1. üldiselt näitab pagerank aiateibaid ehk mitte midagi.

  Mul on paar domeeni mille pagerank on 3, samas pole seal kunagi sisu olnud. lihtsalt blank page. Suht arusaamatu on see Google loogika.

  Lõpuks on ikkagi tähtis palju Google otsingust inimesi tuleb.

 2. “Nimelt mida kõrgem PageRank, seda autoriteetsemaks Google konkreetset saiti peab ning sellel saidil olevat infot otsingutulemustes ettepoole tõstab.”

  1. pool lausest on tõene, 2. pool mitte. Vähemasti Google ise ja muidugi terve müriaad SEO eksperte ütleb, et PR positsiooni otsingutulemustes ei mõjuta.

  Ma siiski lisaks veel oma isikliku veendumuse, et paljutki, mida Google ütleb, ei maksa uskuda.

 3. Kusuures Google ise oma tarbeks muudab PR jooksvalt ja see on üsna dünamiline oma väikestes piirides. Teine asi on avalikult välja käidav PR skoor, mida uuendatakse keskeltläbi ca 2-3 kuu tagant. Mõnikord (kui Google väga pahaseks näiteks mõne saidi peale saab), tehakse seda ka kiiremini.

  Google.ee PageRank on muide 7.

  Ja tõepoolest, korrelatsioon otsingumootoris omatava positsiooni ja PR vahel on aastatega kahanenud, mis aga ei tähenda, et PR täitsa väärtusetu näitaja oleks.

  Palju õnne teile igatahes 🙂

Kommenteerimine on suletud.